Про це повідомили на Facebook-сторінці Київської митниці.
У дописі розповіли, що Київська митниця передала до 10 музеїв колись збережені від незаконного вивезення культурні цінності.
«Культурні цінності – самовар, ікону, книгу, нагороди та посвідчення – всього більше сотні предметів, які свого часу намагалися незаконно вивезти з України за кордон, за рішенням Міністерства культури України Київська митниця передала до десяти вітчизняних музеїв», – наголосили митники.
До слова, усі вилучені цінності мають свою історію збереження для України.
Зокрема митники передали такі предмети:
- Ікону «Господь Вседержитель» митниця передала до Харківського історичного музею імені М.Ф. Сумцова. Її митники вилучили з міжнародного поштового відправлення, яке прямувало з Тернопільщини до американського штату Нью-Джерсі. Ікону відправник задекларував як «одяг». Саме серед нього і було виявлено святиню, що має окрім культурної цінності ще й художнє та історичне значення.
- Самовар, прикрашений клеймами численних нагород на виставках, виготовлений «самоварними королями» братами Баташовими у 1870-1898 роках, митниця передала до Житомирського обласного краєзнавчого музею. А вилучили даний предмет старовини у громадянина Китаю, який відлітав з України на батьківщину через аеропорт «Бориспіль».
- Військові, трудові та ювілейні ордени та медалі, значки, орденські книжки та посвідчення, які намагалися незаконно переслати за кордон поштою, – від Київської митниці отримав Любомльський краєзнавчий музей.
- Книгу «Учебник логики (для гимназий и самообразования)» Г.Челпанова 1909 року випуску отримала Житомирська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олега Ольжича.
- Документальні фотографії Героя Радянського Союзу Григорія Філіпова, який тривалий час мешкав у Києві, передано до Центрального державного кінофотофоноархіву України.
Окрім цього, митники також передали іноземні та радянські військові і ювілейні нагороди та посвідчення до:
- Музею історії міста Києва;
- Національного музею історії України;
- Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»;
- Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С.Конєва» у Харкові;
- Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця».
«Оскільки незаконним переміщенням історичних та культурних цінностей не гребують як наші співвітчизники, так і іноземці, Київська митниця й надалі пильнуватиме збереження культурного надбання», – наголосили в дописі.
Фото: фейсбук