В новому генеральному плані столиці передбачено відродження малих річок міста Либідь і Сирець. Проте не все так просто.

Так, 10 липня, в програмі «Вартові столиці» телеканалу «Київ» було висвітлено усі «підводні камені» передбаченого плану.

Погіршення стану річок виникло через те, що через Либідь виводиться третина дощових вод. При цьому, за словами заступника генерального директора КП «Плесо» Григорія Сойкіса, річка при тій же площі стала вищою у 2,53 рази за останні роки. І коли відбуваються так звані «залпові» дощі та випадає місячна норма опадів за пару годин, Київ затоплює.

Активісти зазначають, що в генплані, наприклад, річка Сирець була відзначена як колектор. Місцевих жителів обурив такий план ремонту. А коли в минулому році в парку Сирецький гай запрацювала важка техніка КП «Плесо», люди обурилися. Вони створили ініціативну групу, залучили депутатів, подали запити в КМДА. Долю річки вирішували на громадських слуханнях і нарадах з нардепами і комунальниками. Після довгих переговорів сторони дійшли згоди.

В результаті важку техніку замінили легкою, що не шкодила поверхневому ґрунту. Проте на деяких ділянках колектору ремонтних робіт не проводили вже понад двадцять років. Через це у природних берегах річка постійно розливалася і ходити мешканцям було небезпечно.

У Сирець потрапляють стічні води двох районів — Шевченківського та Подільського. Після сильного дощу рівень води може піднятися за 20-30 хвилин на півтора метри. Зараз на Сирці потребують ремонту 7 об’єктів. Це мости, колектори і переходи.

Все буде очищатися і зміцнюватися, вимоги громади враховані. Ми не змінюємо русло і відкриту частину річки. Капітальний ремонт буде проведений на тих ділянках, які виконують господарські потрібні, тобто активно приймають дощові води, — запевняє Григорій Сойкіс.

Таким чином, капремонт чекає і на річку Либідь. На одних ділянках будуть збільшувати перетин, щоб річка могла більше приймати дощових вод, інші — зміцнюватися. Також з’являться локальні очисні споруди. А на відкритих ділянках Либеді — в районі Політехнічного інституту і за Столичним шосе – з’являться зони відпочинку.

Фото: з випуску програми «Вартові столиці»