Місто не буде оминати правила викладання для помаранчевої зони карантину.

Як будуть навчатися в школах при «помаранчевому режимі» і що буде далі з київськими школами йшлося в програмі «Київ. Вголос» на «Радіо Київ – 98 FM». Ганна Старостенко, заступник голови КМДА, розповіла, як підготовлені до такої ситуації освітяни столиці.

При помаранчевому режимі вчителі мають працювати у захисних щитках. І зараз київська освітянська профспілка їх закуповує. Також розглядається питання щодо тестування вчителів на коронавірус. А ще місто закупило на 33 млн грн дезінфікуючих засобів для шкіл, яких має вистачити на декілька місяців.

Кожний освітній заклад має спеціальні папки – зелені, жовті, помаранчеві та червоні – з чіткими рекомендаціями і регламентом, як діяти, якщо місто потрапляє в ту чи іншу зону. Наразі використовується помаранчева, в якій передбачена можливість більш інтенсивно застосовувати змішані форми навчання – очну та дистанційну.

«Але це не можуть бути жорсткі правила, однакові для всіх. Тому що в місті є як і маленькі за кількістю учнів школи, так і великі. І залежно від цього в кожному закладі діють свої регламенти — як саме там мають забезпечити змішане навчання, як учнів поділити на класи, що робити, якщо, наприклад, вчитель на самоізоляції, а клас працює. Але є й такі випадки. Діти приходять до класу і дивляться відео з вчителем. Всі ці моменти ми передбачили, і дуже сподіваюся, що з цим впораємося», — розповідає чиновниця.

Також Ганна Старостенко зазначила, що влітку в столиці проводили курси з «діджиталізації» вчителів. Розроблено єдині стандарти, аби не було ситуації, коли один вчитель відпрацював весь день в Zоом, а інший просто скинув завдання у Viber.

В кінці програми чиновниця закликала батьків відповідально ставитися до здоров’я дітей. Щодня перед школою вимірювати температуру, і при виявлених симптомах застуди – нежить або кашель, залишати їх вдома.

Програма «Київ. Вголос» транслюється по буднях об 11:00 на «Радіо Київ – 98 FM» та телеканалі «Київ».

Фото: ансплеш