22 лютого у світі відзначається День стерилізації тварин, мета якого – звернути увагу господарів на важливість цієї процедури. Саме тому фахівці комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» спростували найпоширеніші міфи про процедуру стерилізації:
- Стерилізація – складна та небезпечна операція
Насправді, стерилізація – нескладна операція, яка проводиться масово. “Ветеринари мають і навички, і величезний досвід її проведення. Період відновлення тварини не є тривалим, улюбленця можна забрати з лікарні майже відразу після стерилізації”, – пояснили спеціалісти.
- Стерилізація шкодить здоров’ю тварини
У КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» зауважили, що стерилізація навпаки зменшує ризик виникнення багатьох захворювань, у тому числі й онкологічних.
- Після стерилізації тварина стає лінивою та набирає зайву вагу
Ветеринари зазначили, що немає досліджень, які б підтверджували цю тезу. “Стерилізація не впливає ані на активність, ані на форму тварини. Однак якщо є побоювання – краще порадитися з ветеринаром щодо збалансованого раціону для улюбленця”, – пояснили експерти
- Перед стерилізацією тварина має привести перше потомство
Ветеринари наголосили, що найкращий період для стерилізації – до статевого дозрівання тварини, тобто в перші місяці життя. Адже це допоможе уникнути багатьох проблем зі здоров’ям у майбутньому.
- Гормональні препарати безпечніші
Гормональні препарати дійсно можуть пригнічувати статеві цикли у тварин, однак потребують курсового застосування, що не завжди проходить без наслідків для тварини, пояснюють ветеринари.
«Стерилізація – це не лише користь для здоров’я домашнього улюбленця, але й дієвий метод гуманного контролю популяції безпритульних тварин. Однак власники домашніх улюбленців мають відповідально ставитись до своїх обов’язків, зокрема щодо стерилізації, адже левова частка всіх хвостатих безхатьків у минулому мали домівки», – зауважила в. о. директора комунального підприємства Наталя Мазур.
Нагадаємо, у Києві безкоштовно стерилізують домашніх тварин, які належать людям старшого віку.
Фото: pixabay