Про це повідомили в програмі “Київ. NewsRoom” телеканалу “Київ”.
Спочатку вагони тягли коні. Якщо маршрут йшов рівною дорогою – вистачало однієї тварини. Якщо ж доводилося їхати через підйоми, то до роботи залучали двох коней. Електричну колію запустили трохи згодом.
Цікаво, що перший столичний трамвай “Конка” не мав скляних вікон та будь-яких залізних перегородок, які б “закривали” пасажирів. Була лише своєрідна стеля, яка слугувала накриттям від дощу, а отвори у “стінах” завішували шторами. Наразі цей вагончик реставрують.
“Ми вже відновили гальма. Це було доволі важко. Усі, до речі, думають, що кермо в цьому трамваї – для поворотів. Однак насправді це гальмівний механізм. Трамваї “на конях” у Києві доволі швидко змінили паровим, а потім електричним транспортом”, – розповів Роман Щипков, начальник Історичного експозиціно-реставраційного центру КП “Київпастранс”.
Гальма в старих трамваях відігравали важливу роль, щоб під час спуску з крутої гори транспорт не поранив коней.
Після ремонту “Конка” буде доступним для відвідувачів історичного центру “Київпастрансу”.
Водночас цей транспорт візьме участь у параді трамваїв, який, можливо, організують вже восени 2021-го. До слова, 4 роки тому цей трамвай вже брав участь у подібному параді. Тоді для його руху фахівцям довелося запрягати коней.
Фото: скріншот