Про це повідомили у «Київтеплоенерго».

Через бойові дії українські теплопостачальники втратили доступ до соляних шахт Соледару. Однак завдяки USAID були створені альтернативні ланцюги постачання промислової солі. Усього оператори централізованого теплопостачання Запоріжжя, Одеси, Харкова, Кропивницького, Теплодара, Білгорода-Дніcтровського, Подільська, Вінниці, Хмельницького, Ізмаїлу, Львова і Луцька отримали від USAID ПЕБ у якості технічної допомоги близько 6,2 тис. тонн промислової солі, з них більше 2,6 тис. тонн – Київ. Це майже річний запас промислової солі, необхідний столиці для забезпечення потреб теплопостачання. Загальна вартість наданої КП “Київтеплоенерго” промислової солі становить 1,8 млн доларів США.
Комунальники зазначають, що без системи хімводоочищення у воді утворюватиметься осад, а сульфат кальцію, силікати, сполуки марганцю й міді – кристалізуються при високій температурі. Це призводить до передчасного пошкодження обладнання та мереж, а також призводить до збільшення споживання електроенергії, зменшення ККД. Саме тому очищення води вважається необхідною передумовою сталого теплопостачання. Відповідно, на усіх теплоджерелах Києва є системи хімічного очищення та підготовки води.
Як ми писали, у жовтні “Київтеплоенерго” отримало труби та трубопровідну арматуру вартістю 1,3 млн доларів в рамках проєкту енергетичної безпеки USAID.
Фото: Відкриті джерела