Глава правління Universal Bank Ірина Старомінська розповіла про відвагу директора банківського відділення в бізнес-центрі «Леонардо», яку захопив в заручниці терорист. За її словами, жінка три години вела діалог з загарбником і зуміла вивести з відділення всіх клієнтів і співробітників.

Про це Старомінська написала в Facebook.

О людях.Сегодня в наше отделение в Бизнес центр Леонардо пришел человек, сообщил, что у него бомба и выставил условия…

Опубліковано Iryna Starominska Понеділок, 3 серпня 2020 р.

«Сьогодні в наше відділення в бізнес-центрі «Леонардо» прийшов чоловік, повідомив, що у нього бомба і виставив умови про онлайн-ефір на телебаченні. У нього був великий рюкзак, який він прив’язав до ноги, і валіза. Я хочу розповісти про нашого директора відділення Наталію. Яка зреагувала блискавично», – написала CEO Universal Bank.

За словами Старомінської, поки терорист розмовляв зі співробітницею відділення, Наталя запропонувала йому води і в цей проміжок часу встигла довести до відома центральний офіс, натиснула кнопку тривоги, швидко вивела з відділення всіх клієнтів і співробітників. Також вона домовилася з загарбником, щоб він відпустив одну зі співробітниць відділення – сама залишилася замість неї.

«Три години Наталя вела діалог з неадекватною людиною. Зуміла взяти у нього паспорт, зробити копії і переслати колегам, паралельно закладаючи вікна папками, на вимогу злочинця, щоб снайпер не влучив», – розповіла глава правління банку.

В інтернеті почали обговорювати, що біля «леонардівського терориста» на фото бачили двох різних заручниць. У СБУпояснили, чому так сталося.

«Під час захоплення терористом банківської установи, її співробітники перебували на робочих місцях. Зокрема співробітниця банку, до якої спочатку звернувся зловмисник – вона й була зафіксована на перших фото з місця події. Згодом зловмисник погодився залишити у заручниках будь-кого з працівників банку. Тож у терміновому порядку була проведена евакуація працівників банку та відвідувачів, а керівник відділення №12 «Універсал банк» виявила бажання залишитись і стала єдиною заручницею терориста. Вона була зафіксована на фото, опублікованих пізніше», – повідомляє СБУ.

ОНОВЛЕНОЩодо питання відносно заручниць, які були захоплені у БЦ «Леонардо» Оскільки в окремих ЗМІ виникає питання…

Опубліковано Служба безпеки України Понеділок, 3 серпня 2020 р.

Національна спілка журналістів України засудила дії працівників Служби безпеки і поліції, які під виглядом журналістів вели переговорили з чоловіком, який погрожував підірвати бомбу у столичному бізнес-центрі «Леонардо». Про це заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

«Те, що сьогодні разом зі знімальними групами двох національних телеканалів «ЗІК» (журналіст — Андрій Лащ) і «1+1» (журналіст — Олександр Загородний) до «київського терориста» привели підставних журналістів з поліції діалогу і СБУ — це не спецоперація, а дискредитація журналістської професії і ризик, що при майбутніх інцидентах зловмисники можуть свідомо цілити по працівниках ЗМІ», — написав Томіленко.

Прикриватися журналістами під час спецоперації – це неймовірний ризик для працівників ЗМІ на майбутнє.Завдання…

Опубліковано Sergiy Tomilenko Понеділок, 3 серпня 2020 р.

Він також назвав неприйнятним те, що, зі слів журналістів-очевидців, для прикриття спецоперації роздавали посвідчення відомого національного ЗМІ.

«Завдання правоохоронців — нейтралізувати небезпеку, попередити теракт. Для цього у спецслужб є глобальний державний арсенал. А єдиний захист журналістів — це репутація професії. Репутація беззбройного збирача інформації», — зазначив Сергій Томіленко.

Нагадаємо, вчора – 3 серпня – близько 12:00 відбулося захоплення відділення банку, що знаходиться у будівлі бізнес-центру «Леонардо» у районі перехрестя вул. Богдана Хмельницького та вул. Володимирської. Чоловік, що погрожував підірвати будівлю – 35-річний громадянин Узбекистану Карімов Сухроб Рахманович. Терориста було затримано. Вибухівки при ньому не виявили.

Фото: скріншоти