Про це повідомили у Массачусетській лікарні.
62-річний Річард Слейман був пацієнтом Центру масової трансплантації протягом 11 років. Нирку йому пересадили у 2018-му, після 7 років на діалізі. Але новий донорський орган «дав збій» приблизно через п’ять років.
Орган удосконалили за допомогою технології CRISPR-Cas9, щоб видалити шкідливі гени свині та додати певні людські гени й покращити сумісність. Також вчені інактивували ендогенні ретровіруси свиней у донорів свині, щоб усунути будь-який ризик інфікування людей.
Успішна процедура на живому реципієнті є історичною віхою в новій галузі ксенотрансплантації – трансплантації органів або тканин від одного виду до іншого.
Лікар Вільямс зауважив, що ця операція є проривом у галузі ще й через те, що чимало пацієнтів з етнічних меншин не мають доступу до трансплантацій через надзвичайну нестачу донорських органів.
Велика кількість органів, отримана в результаті цього технологічного прогресу, може мати велике значення, щоб нарешті досягти рівності в охороні здоров’я та запропонувати найкраще рішення ниркової недостатності для всіх потребуючих пацієнтів, — додав нефролог.
Thank you for following along during this historic and hopeful announcement. More details can be found here:https://t.co/Jn2zF7Zb4L pic.twitter.com/5TkGovPcvP
— MassGeneral News (@MassGeneralNews) March 21, 2024