Про це заявив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«Учора столична «швидка» доправила хворого на коронавірус в одну з відомчих лікарень АТ «Укрзалізниця». Вона була визначена для прийому хворих на коронавірус киян ще в жовтні 2020 року на наші неодноразові звернення до МОЗу та Кабміну», – зазначв чиновник.

І от вчора столична швидка привезла туди першого пацієнта. Його госпіталізували, але після цього керівники першої та другої «залізничних» лікарень звернулися до Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф із проханням не направляти до них хворих на коронавірус.

Таке прохання пояснюють відсутністю засобів індивідуального захисту, медикаментів та кисню для киснезалежних пацієнтів.

«Я нагадаю, що після неодноразових звернень столичного Департаменту охорони здоров’я до міністерства та Уряду три Київські клінічні лікарні на залізничному транспорті АТ «Укрзалізниця» у жовтні минулого року були визначені для прийому пацієнтів із ковідом. Це понад 350 ліжкомісць. Як на мене, у керівників цих закладів було достатньо часу, щоб підготувати лікарні до прийому хворих, враховуючи підписані з НСЗУ «ковідні пакети» та отримані за них кошти», – наголосив Поворозник.

А тепер трохи статистики, додав він, для когось це просто цифри, але за кожною з цифр – порятунок життя людей.

Столиця самостійно підготувала понад 5570 ліжок для прийому хворих на коронавірус. 78% із них – обладнані киснем. Понад 64% ліжок столичних лікарень перепрофільовані для надання меддопомоги хворим на коронавірус. Щодня до медзакладів міста госпіталізують понад півсотні хворих із підтвердженим COVID-19, із підозрою на коронавірус та пневмоніями. Сьогодні у столичних лікарнях перебувають 4194 пацієнти.

«Тож у мене питання до МОЗ, УЗ та НСЗУ Національна служба здоров’я України: ситуація з госпіталізацією, про яку я написав вище, – це точно про спільні зусилля в боротьбі з пандемією і про допомогу тим, хто її потребує?» – запитав заступник Кличка.

Фото: Pixabay