Про це повідомив міністр оборони країни Лаурінас Кашюнас, його цитує портал lrytas.lt.

Міністр додав, що нещодавно у союзників з’явилася дуже хороша можливість здійснювати спільні закупівлі на міжнародних ринках.

Литва прагне заповнити ще одну прогалину в протиповітряній обороні України — ми купимо радари. Наразі ми переглядаємо наші пріоритети, щоб якнайшвидше зробити свій внесок у безпеку України радіолокаційними системами повітряного простору. Всі варіанти з придбання протиповітряної оборони повинні бути терміново використані і реалізовані.

Міністр зауважив, що нещодавно відвідав Україну і підтвердив, що потреби протиповітряної оборони є найнагальнішим пріоритетом України.

Він додав, що українцям не вистачає не лише систем ППО, а й боєприпасів.

За кілька місяців Україна, ймовірно, знову зіткнеться з нестачею боєприпасів. Тому потрібно шукати можливості для негайного надання боєприпасів. Наразі для цього є хороша можливість на міжнародних ринках.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Литва закупить для України 3 тисячі безпілотників власного виробництва. Також країна надасть 35 мільйонів євро на чеську ініціативу із закупівлі артилерійських боєприпасів.