Про це йдеться у публікації LRT.

“Міністр запросив представників литовських спортивних федерацій та організацій, щоб обговорити існуючі способи недопущення російських і білоруських спортсменів на міжнародні спортивні змагання”, – повідомила BNS керівниця відділу комунікацій міністерства Номеда Бараускене.

Раніше цього місяця Міжнародний олімпійський комітет дав зелене світло участі російських і білоруських спортсменів під нейтральним прапором в Олімпіаді в Парижі, за винятком командних змагань. Умовою участі є непідтримка спортсменами війни Росії в Україні.

За даними МОК, лише вісім спортсменів з Росії та три спортсмени з Білорусі нині мають право виступати під нейтральним прапором.

Нагадаємо, у п’ятницю, 8 грудня, виконавчий комітет Міжнародного олімпійського комітету (МОК) дозволив російським і білоруським спортсменам змагатися на Олімпійських іграх 2024 у Парижі, але індивідуально і під нейтральним прапором. Вони не мають права виступати з власними командами чи демонструвати державну символіку.

Нагадаємо, у квітні 2023 року пленум Олімпійського комітету Чехії не погодився з будь-якою формою участі Росії та Білорусі в Олімпійських іграх-2024 у Парижі під час війни в Україні. Представники асоціацій мали б звернутися до міжнародних спортивних федерацій й активно працювати над тим, щоб не допустити участі спортсменів з Росії та Білорусі в Олімпійських іграх.

Раніше збірним України офіційно заборонили участь у змаганнях, де будуть представлені атлети з Росії чи Білорусі. Відповідний текст наказу опубліковано на сайті Міністерства молоді та спорту України.