Про це йдеться на сайті meteoagent.
Зауважимо, що від 8 березня магнітні бурі не опускалися нижче червоного рівня. Така геомагнітна активність може впливати на життя людини та призвести до зниження загального самопочуття. Очікується, що протягом наступних кількох днів рівень сонячної активності суттєво зменшиться.
За прогнозом науковців British Geological Survey Geomagnetism, з 18 по 21 березня, складеться період, коли після активного сонця викиди корональної маси зможуть мати вплив на Землю та призвести до магнітної бурі з показником STORM G1 у будь-який момент протягом усього вказаного часу.
Вчені Центру прогнозування космічної погоди не бачать значну магнітну бурю до кінця робочого тижня. За їх розрахунками, з 18 по 21 березня складеться спокійна геомагнітна ситуація, яка матиме мінімальний вплив на Землю та не впливатиме на стан метеозалежних людей.
Відомо, що G-індекс характеризує інтенсивність геомагнітної бурі від 1 до 5 та відповідає К-індексу, якщо додати 4. Тобто, наприклад, бурі G1 відповідають К-індексу 5. К-індекс застосовується фахівцями для позначення інтенсивності магнітних бур, геомагнітна активність яких вимірюється за шкалою від 0 до 9.
Важливо пам’ятати про те, що сонячна активність постійно змінюється, тому краще відстежувати показники сонячних спалахів і геомагнітних бур й не припиняти з особливою ретельністю слідкувати за власним здоров’ям.
Як виникають магнітні бурі
Магнітні бурі виникають через активність Сонця, яка взаємодіє з магнітним полем Землі. Основною причиною цього явища є потужні викиди енергії на Сонці, відомі як сонячні спалахи або корональні викиди маси (CME).
Як зменшити вплив магнітних бур
Магнітні бурі не впливають на всіх однаково. Деякі люди можуть взагалі не помічати змін. Магнітні бурі можуть впливати на тих, хто чутливий до змін у магнітному полі Землі. Хоча науковці все ще досліджують точний механізм цього впливу, є кілька поширених спостережень та гіпотез.
Можливий вплив магнітних бурь:
- Головний біль і мігрень: Люди можуть відчувати головний біль, запаморочення чи навіть мігрень через зміни в магнітному полі, які можуть впливати на кровоносну систему.
- Зміни артеріального тиску: Магнітні бурі можуть викликати коливання артеріального тиску, що особливо помітно у людей із гіпертонією або іншими серцево-судинними захворюваннями.
- Втома та зниження енергії: Дехто може відчувати слабкість, втому або зниження концентрації через адаптацію організму до магнітних змін.
- Емоційна нестабільність: Спостерігається підвищена дратівливість, тривожність або зміни настрою, які можуть бути пов’язані зі стресом організму від зовнішніх факторів.
- Порушення сну: Магнітні бурі можуть впливати на біоритми людини, що призводить до безсоння або загального порушення режиму сну.
Групи ризику:
- Люди з серцево-судинними хворобами.
- Особи з порушенням роботи нервової системи.
- Ті, хто має підвищену метеочутливість.
Рекомендації під час магнітних бурь:
- Пити більше води та уникати кофеїну або алкоголю.
- Контролювати артеріальний тиск (для тих, хто має серцево-судинні проблеми).
- Надавати перевагу відпочинку, уникати перевантаження.
- Прогулянки на свіжому повітрі й легкі фізичні вправи можуть покращити самопочуття.