Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

У Білорусі наразі 26 українців отримують медичну допомогу (трансплантація органів, кісткового мозку, імунотерапія), ще четверо проходять обстеження. Деякі пацієнти скаржаться в соцмережах, що після скасування авіасполучення між Україною і Білоруссю вони не можуть виїхати додому.

Анна Пушкеля, мешканка Харківщини, на своїй Facebook-сторінці розповіла, як вона стала заручницею цих обставин, через які не може повернутися додому.

Українці близько двох тижнів тому зробили в Білорусі трансплантацію печінки. Через це вона не зможе висидіти 12-20 годин у машині, щоб доїхати в Україну автобусом, наприклад.

«Я не можу тут жити. Закінчується реєстрація. Мені потрібні дорогущі ліки (останній чек на 170 євро) , які я не можу пропустити, бо печінка відторгнеться. Мені потрібні дорогущі аналізи і консультації лікарів(це для нас платно і дуже дорого). Вдома на мене чекає мама та троє маленьких дітей», – зазначила пані Анна.

За словами жінки, пропозиція посольства – винайняти бусик або швидку за свій кошт, щоб її відвезли додому. Однак пані Анна стверджує. що не зможе оплатити швидкій дорогу, довжина якої понад 1000 км в один бік.

У соцмережах Анна Пушкеля також звернулася до президента України.

На звернення хворих відреагували в МОЗ та МЗС. Там заявили, що наразі вирішують, як саме доправити українців, які перебували на лікуванні в Білорусі, додому. Водночас у міністерствах обіцяють максимально сприяти українцям у розробці оптимальних маршрутів.

Для отримання допомоги потрібно звернутися на гарячу лінію Посольства України в Білорусі.

Окрім цього, ситуація в Білорусі поставила під загрозу шанс на повноцінне життя для 342 українців, які потребують трансплантації органів. Їм Україна вже сплатила операції. Кожен із цих людей має 4 рази на рік їздити на обстеження в Білорусь, а за першим дзвінком щодо вільних органів – прибути до лікарні протягом 10 годин.

Ірина Заславець, засновниця ГО «Платформа донорства iDonor», розповіла, що Комітет ВРУ з питань здоров’я нації вже звернувся до МОЗ і МЗС із проханням зреагувати на ці проблеми українців.

«Зараз єдиний можливий варіант – це перетин кордону автівкою. Однак я дуже сподіваюся, що МОЗ і МЗС зараз втрутяться і вирішать, що роботи з тими українцями, які не можуть їхати звичайною машиною. Можливо, це буде спеціальний реанімобіль. Адже тут питання не просто в тому, щоб швидко доїхати з Білорусі в Україну, а й змогти вистояти чергу на кордоні, яка інколи триває по 4-5 годин», – наголосила Ірина Заславець.

Водночас пані Ірина зазначила, що в Україні наразі активно розвивається можливість трансплантації органів. Відтак, є ймовірність, що найближчим часом українцям не доведеться їздити в інші країни задля того, щоб вилікуватися.

Також Ірина Заславець наголосила, що наразі не всім 26 українцям необхідно їхати додому. Деякі з них мають перебувати в Білорусі ще декілька днів чи тижнів. Відтак, у МОЗ і МЗС є час, щоб вирішити проблему трансферу з Білорусі в Україну.

Фото: фейсбук