Про це повідомляють дані соцопитування Соціологічної групи “Рейтинг“.
Опитування проведено 5-12 липня 2024 року серед 2000 респондентів по всій Україні, за винятком тимчасово окупованих Росією територій Криму і Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок.
Питання історичної пам’яті та відповідної державної політики є важливим для 90% респондентів.
За даними опитування, 93% опитаних погоджуються із твердженням, що Україна має вже зараз гідно вшановувати пам’ять жертв збройної агресії Росії, зокрема через різні національні та місцеві ініціативи.
Зокрема близько 79% позитивно ставиться до перейменування топонімів на честь волонтерів.
З чим пов’язане перейменування
Нагадаємо, що у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови “Про перейменування окремих населених пунктів, назви яких не відповідають стандартам державної мови”. Згідно з нормативно-правовим актом, Рада планує перейменувати 1 місто, 10 селищ та 72 села.
Перейменування географічних об’єктів пов’язане з необхідністю приведення назв у відповідність із вимогами закону “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні й деколонізацію топонімії” та зі стандартами державної мови.
Подібне рішення приймається Радою на підставі рекомендацій Національної комісії зі стандартів державної мови.
Зазначимо, що органам місцевого самоврядування, військовим адміністраціям попередньо було доручено у шестимісячний строк внести на розгляд ВР пропозиції щодо зміни топонімів, назв місцевих населених пунктів.