Про це розповів прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан в інтерв’ю виданню Le Point.

Макрон запросив Орбана до Єлисейського палацу, щоб обговорити теми порядку денного саміту ЄС, який відбудеться вже 14-15 грудня. Зокрема доних входила європейська допомога Україні, розширення та реформування Європейського Союзу.

Раніше Орбан заявляв, що Україна «перебуває на відстані світлових років від ЄС», а завданням його уряду буде виправлення «помилкової обіцянки» щодо початку переговорів про вступ України до Європейського Союзу. Окрім того, Угорщина користується своїм право вето, щоб блокувати рішення про виділення допомоги Україні від ЄС.

В інтерв’ю Le Point Орбан сказав, що українці «не готові до переговорів», а європейці «не готові прийняти їх як повноправних членів» ЄС. Прем’єр укотре повторив тезу, нібито Україна є «однією з найбільш корумпованих країн світу».

Орбан також заявив, нібито Франція повинна буде заплатити «понад 3,5 мільярда євро» до спільного бюджету ЄС, якщо Київ приєднається до ЄС. А для сільського господарства Євросоюзу він пророкує «жахливі наслідки» через долучення України.

Він заявив, що виступає за підняття рівня співпраці ЄС з Україною, але при цьому не даючи Україні можливості вступити до Євросоюзу.

«На вечері з Емманюелем Макроном прем’єр-міністр Угорщини намагався переконати його в бажаності стратегічного партнерства замість відкриття переговорів про вступ до ЄС із Володимиром Зеленським. За підсумками вечора, за нашою інформацією, всі залишилися при своїй думці», — йдеться в матеріалі.

Раніше повідомлялося, що у Європарламенті запропонували скасувати право вето на ухвалення рішень щодо розширення ЄС. Адже все ж прем’єр-міністру Угорщини Віктору Орбану не можна дозволити “шантажувати” решту членів ЄС погрозами заблокувати переговори про членство України.