Про це заявив віцеголова групи соціалістів і демократів у Європарламенті Педро Маркес, якого цитує видання The Guardian
Маркес заявив, що ЄС повинен відмовитися від свого правила, згідно з яким рішення про розширення повинні ухвалюватися одноголосно.
Коли ви вступаєте до ЄС, це означає, що ви є демократичною країною. Думаю, ми не передбачали, що демократія може бути корумпована зсередини
Маркес застеріг від неспроможності ЄС домовитися про підтримку України та її руху до Євросоюзу.
У момент, коли Конгрес США щойно відхилив пропозицію Джо Байдена продовжити підтримку України, ми не можемо поставити себе в ситуацію, коли українці бачать, що ми також не здатні продовжувати їм допомагати. З моєї точки зору, також неприйнятно, щоб у когось склалося враження, що наприкінці наступного тижня Орбан домігся свого і отримав свої 30 мільярдів євро в обмін на те, щоб ЄС продовжив надавати допомогу Україні
Він наголосив, що ЄС “не може обмінювати гроші на цінності”.
Позитивний звіт Єврокомісії
Нагадаємо, що 8 листопада, було оприлюднено звіт, в якому Європейська комісія рекомендувала Раді ЄС розпочати переговори про вступ України до Європейського Союзу. Це історичне рішення ухвалили на підставі звіту комісії, в якому йдеться, що Україна досягла суттєвого прогресу в реформуванні.
Пізніше пані посол Європейського союзу в Україні Катаріна Матернова передала прем’єр-міністрові України Денису Шмигалю звіт Єврокомісії.
Однак, щоб розпочати переговори, рішення Єврокомісії мають схвалити всі 27 держав ЄС. Своєю чергою, в уряді Угорщини заявили, що Європейський Союз не має розпочинати переговори про членство з Україною, адже вона нібито не відповідає необхідним умовам. Натомість вони пропонують «привілейоване партнерство».
Нагадаємо, 1 грудня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан запропонував не виносити питання про вступ України до ЄС на порядок денний саміту у грудні, оскільки нібито «заздалегідь ясно, що згоди серед країн не буде». Орбан також зазначив, що переговори про вступ України до ЄС не відповідають інтересам Угорщини й тому не повинні бути поставлені на порядок денний.