Благодійна організація “Марш Жінок” запускає інформаційну кампанію “Доведемо справу до кінця”, аби акцентувати, що саме потрібно виправити у законодавстві, аби жінки почувалися безпечніше.
Йдеться про замалі штрафи за насилля, відсутність визначення сталкінгу в законодавстві, прогалини у протидії кіберзлочинам, недосконалий механізм протидії психологічному насильству та недосконалий механізм протидії економічному насильству.
У благодійній організації закликали долучатися до кампанії, долучаючись до спільноти та поширюючи дописи.
Попри ратифікації Стамбульської конвенції, в українському законодавстві досі залишаються значні прогалини, які ставлять під загрозу безпеку жінок, переконані у громадській організації.
“Кожна жінка в Україні має бути законодавчо захищена від домашнього насильства. Цей захист має бути дієвим, коли кожна жінка розуміє, що вона може звернутися з заявою до правоохоронних органів і отримати допомогу. Комплексна модель такої практичної допомоги міститься у нормах Стамбульської конвенції, яку Україна ратифікувала у 2022 році. Але лише ратифікації недостатньо, адже національне законодавство має бути адаптоване до норм Стамбульської конвенції. На жаль, процес зміни українського законодавства йде дуже повільно. Як результат, ми бачимо що жінки в Україні залишаються в небезпеці”, — сказала голова БО “Марш Жінок” Олена Шевченко.

У Міністерстві внутрішніх справ повідомили про початок акції “16 днів проти насильства”, закликаючи не мовчати про насильство і звертатися до поліції за номером 102.

Також ГО “Дівчата” запустила масштабну інформаційну кампанію “Зламай тишу”, мета якої привернення уваги до різноманітних форм і проявів насильства.

Фото: godivchata

Щороку з 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить акція “16 днів проти насильства. У цей період суспільство об’єднується, щоб підвищити обізнаність людей про проблеми насильства та сприяти активним діям для його запобігання та подолання.

Аби розповісти суспільству про проблеми насильства та підтримати тих, хто наважився вийти з кола гендерно зумовленого насильства, організація планує долучити соціальні ролики, виставки, статті та просвітницькі матеріали.