Про це пише Bloomberg.

Найбільших втрат зазнали американські мільярдери. Засновник Meta Марк Цукерберг втратив $17,9 млрд — найбільше в грошовому вираженні. Акції Meta впали на 9%. Іще в січні-лютому компанія демонструвала стрімке зростання, але відтоді її котирування знизилися майже на 28%.

Засновник Amazon Джефф Безос втратив $15,9 млрд після того, як акції компанії просіли на 9% — найбільше з квітня 2022 року.

Ілон Маск також втратив $11 млрд за день і вже $110 млрд з початку року. Попри сподівання, що Tesla виграє від мит завдяки локальному виробництву, акції компанії впали на 5,5% після офіційного оголошення тарифів.

Серед інших великих втрат:

Тобі Лютке, CEO Shopify — мінус $1,5 млрд (-17%), оскільки акції компанії обвалилися на 20% через залежність від імпорту.

Ернест Гарсія III, CEO Carvana — мінус $1,4 млрд. Акції продавця вживаних авто впали на 20%.

Бернар Арно, глава LVMH — мінус $6 млрд. ЄС готується до 20% тарифу на експорт до США, що боляче вдарить по люксових брендах Dior, Bulgari, Loro Piana.

Чжан Цун’юань, засновник китайської Huali Group — мінус $1,2 млрд після оголошення про додаткові 34% мита на китайське взуття.

Цікаво, що в день масових втрат єдиним регіоном із позитивною динамікою став Близький Схід, а мексиканський мільярдер Карлос Слім навіть збільшив свій капітал на 4% (до $85,5 млрд) завдяки тому, що Мексика не потрапила до списку країн, на які поширюються нові мита.

Нагадаємо, Трамп 2 квітня оголосив про запровадження мит на товари з усього світу, які ввозитимуться до Сполучених Штатів. Базова митна ставка на імпорт усіх іноземних товарів до США становитиме 10%. Але для країн Євросоюзу вона становитиме 20%, для Китаю – 34%, для Південної Кореї – 25%, для Японії – 24%, для Індії – 26%.

Раніше у Bloomberg рорахували, що п’ятеро мільярдерів, які висловили підтримку Дональду Трампу на другий президентський термін, з того часу сукупно втратили209 мільярдів доларів. Зокрема статки Маска після піку у грудні знизилися на 148 мільярдів доларів.