Про це розповів мер Києва Віталій Кличко відкриваючи засідання Київради 13 березня.
Зі своїх посад в КМДА звільнені: заступник голови КМДА Петро Оленич; заступник керівника КП «Київблагоустрій» Олексій Мушта; заступник директора КП «Спецжитлофонд» Юрій Леонов (від завтрашнього числа). Водночас депутат Київради, голова земельної комісії Михайло Терентьєв написав заяву про звільнення з посади директора КП «Інженерний центр». Фракція партії «УДАР» відкликає його з депутатів Київради.
Будуть звільнені й наступні посадовці: директор КП «Київський інститут земельних відносин» Ігор Долинський; директор КП «Спецжитлофонд» Володимир Шарій; директор КП «Фінансова компанія «Житлоінвест» Віктор Погребний; заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Валентина Святина.
Що стосується КО «Київзеленбуд», будуть звільнені: гендиректор підприємства Юрій Бахмат; перший заступник гендиректора «Київзеленбуду» Олексій Лукаш; заступник начальника управління капітальних вкладень Комунального обʼєднання Олександр Гора.
«Перевірки в різних департаментах тривають і це будуть не останні звільнення заради очищення», — зазначив Віталій Кличко.
Також місто проведе реорганізацію в процедурі земельних питань та структурних підрозділів КМДА: “Києві буде здійснена реорганізація, зокрема у сфері містобудування та земельних відносин”, — сказав Кличко.
Кличко заявив, що дав доручення перевірити документи щодо земельних ділянок, про які йдеться в розслідуванні НАБУ. За результатами перевірки там, де є порушення, землевідводи будуть скасовані.
Також уже готується пакет рішень, аби унеможливити подібні зловживання у подальшому, додає Кличко.
Окрім того, підготували звернення до парламенту. Щоб Верховна Рада належно врегулювала в законі співвідношення площі земельних ділянок та об’єктів майна, розташованих на них.
Мер Києва Віталій Кличко дав доручення виконавчому органу передбачити півмільярда на фінансування потреб українських військових: «Ще 500 млн грн на фінансування потреб військових Збройних сил України».
Також Кличко нагадав, що в січні влада Києва спрямувала 5 мільярдів на підтримку наших захисників, також на допомогу їх сім’ям, на реабілітацію та на виплати ветеранам.
Контекст
Нагадаємо, 6 березня Нацполіція затримала трьох топпосадовців “Київзеленбуду”, які, за версією слідства, “планували отримати не менше 25 мільйонів гривень “відкатів” за виконані підрядниками роботи протягом 2024 року”. Головним фігурантом розслідування є Денис Комарницький — ексдепутат міськради (за часів Черновецького), який дає вказівки топ-посадовцям щодо реалізації земельних схем у місті.
В лютому 2025 року НАБУ й САП викрили схему незаконного заволодіння столичними землями. Серед фігурантів: топ-посадовці, депутати та керівники різних департаментів, які використовували “туалетну схему” — на ділянках реєстрували незначну нерухомість (або взагалі не існуючі споруди), що пізніше дозволяло отримати право власності на цей земельний відтинок. Загалом десятеро людей отримали підозру у справі, керівника злочинної організації, Дениса Комарницького, розшукували в Україні.
Журналісти Bihus.Info 10 березня оприлюднили першу частину оприлюднених НАБУ прослуховувань депутатів Київської міської ради, посадовців КМДА та інших осіб, що причетні до схем незаконного заволодіння столичною землею — “туалетних схем”.
12 березня “Українська правда” знайшла за кордоном Дениса Комарницького. За інформацією джерел УП в правоохоронних органах, на момент реалізації операції НАБУ і САП “Чисте місто” він перебував в Україні. Далі втік за кордон. І наразі оголошений у розшук українськими правоохоронцями. УП не називає місце його перебування. Однак Комарницький перебуває в Австрії.
13 березня директор НАБУ Семен Кривонос у коментарі “Укрінформу” повідомив, що НАБУ оголосить Дениса Комарницького у міжнародний розшук. Раніше Кривонос повідомляв, що Комарницький переховується від слідства в Україні. До його пошуку, окрім НАБУ, залучені також працівники Служби безпеки України, Національної поліції, повідомлений особовий склад Державної прикордонної служби.