Про це повідомили на Facebook-сторінці МОЗ України.

В Україні запрацювали електронні лікарняні, презентація проекту пройшла у 7-й клінічній лікарні столиці.

Листки непрацездатності щороку отримують близько 5,5 мільйона українців. За даними МОЗ, це обходиться державі в понад 18 мільярдів гривень. До того ж, частина лікарняних видавалася людям, які насправді були здоровими.

«Цифровізація лікарняних збереже Україні мільярди гривень. Завдяки електронним лікарняним вдасться знищити корупційні зловживання в цій сфері. А також заощадити папір, час і кошти українців», – зазначили в МОЗ.

Відтепер медичний висновок про тимчасову непрацездатність доступний для українців в електронній формі.

Для того, щоб отримати лікарняний онлайн:

  1. Пацієнт приходить до лікаря на огляд.
  2. Лікар створює електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність у Реєстрі та завіряє його КЕПом.
  3. Пацієнт отримує повідомлення від E-health. Звідти за кілька секунд лікарняний потрапляє до Реєстру Пенсійного фонду.
  4. Там формується електронний листок непрацездатності — це саме той документ, за яким вам нараховують виплати.
  5. Повідомлення щодо цього також надійде на телефон. Вже від ПФУ.

Важливо, що ні ПФУ, ні роботодавець не знатимуть діагноз пацієнта. Відкритою буде лише так інформація, яка необхідна для нарахування виплат: причина непрацездатності, період лікарняного та лікар, який його виписав.

За словами Михайла Федорова, міністра цифрової трансформації України, люди зможуть отримати необхідні документи та дозволи онлайн – без паперів, черг та корупції.

Щоб закрити лікарняний, вже не потрібно буде їхати за підписом лікаря до медзакладу та чекати в черзі. Якщо немає потреби в продовженні, то лікарняний закриється автоматично в останній день захворювання.

Медичні заклади України поступово переходитимуть на формування електронних лікарняних до кінця серпня 2021 року. А вже з 1 вересня всі медзаклади зобов’язані будуть формувати лікарняні в електронному вигляді.

Фото: фейсбук