Що таке ментальне здоров’я?

За даними ВООЗ ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.

Стан ментального здоров’я залежить від багатьох чинників: соціальних, екологічних та навіть економічних. Але здатність отримувати задоволення від життя — основна риса ментально здорової людини.

Що впливає на ментальне українців?

За даними опитування Інституту соціології НАН України першу трійку серед головних причин займають:

  1. переживання через почуте чи побачене у медіа – 80,8%;
  2. безпосередня загроза для життя близьких – 74,1%;
  3. необхідність бути відповідальним за інших та опікуватись ними – 68,5%.

Що цікаво, то переживання за своє власне життя відійшло аж на 4 позицію у рейтингу і турбує лише 55% респондентів. Найменше українців турбують:

  • цькування у соцмережах;
  • погані умови проживання на новому місці;
  • дискримінацію за приналежність до тої чи іншої соціальної групи.

А от чи звертаються до спеціалістів? На це питання відповідає Міністерство охорони здоров’я.  “Близько 85,5 тисячі пацієнтів звернулися по психологічну підтримку до лікарів «первинки» (сімейного лікаря, терапевта чи педіатра) протягом року дії пакета ПМГ «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги», – йдеться у повідомленні. А це означає, що більша частина з них зверталися до своїх лікарів через медичну систему Helsi, яка вирішила підтримати українців та зробила березень місяцем ментального здоров’я.

Що очікує на користувачів додатка у березні?

Хорошою традицією стало дарувати промокоди для здоров’я користувачам сервісу. В розділі “Промокотики ментального здоров’я” можна знайти знижки на:

  • скринінги для перевірки щитоподібної залози;
  • консультацію психотерапевта;
  • пакети аналізів, які потрібно здавати після пережитого стресу.

БЕЗПЛАТНО у застосунку користувачі мають змогу пройти тест на депресію.

Нагадаємо, що для діагностики свого психічного стану ви можете звернутись до свого сімейного лікаря, забронювавши через додаток вільний час для прийому.

Довідка: Helsi — це електронна медична інформаційна система. Сервіс дозволяє пацієнтам швидко і зручно записуватись на прийом до лікаря, діагностику, аналізи, вакцинацію і замовляти медикаменти, а лікарням – брати участь у реформі системи охорони здоров’я для забезпечення рівного доступу до якісних медичних послуг для всіх громадян України. Користувачами мобільного додатку Helsi являються вже понад 6,5 млн людей. Системою користуються понад 1300 закладів охорони здоров’я і понад 50 000 лікарів по всій Україні.

Додаткова інформація: [email protected], https://helsi.me/