Про це йдеться на сайті міського голови столиці.

Ця премія щорічно присуджується особистостям, які зробили видатний внесок у міжнародне взаєморозуміння, об’єднання Сходу та Заходу, взаєморозуміння між людьми в Німеччині, Європі та світі.

Кличко зазначив, що для нього — висока честь отримати таку нагороду. Він присвятив її народу України.

Я вважаю її виявом поваги і солідарності з народом України, який вже майже 1 рік та 9 місяців героїчно відбиває російську навалу. Дякую вам за цю премію та дякую всьому німецькому народу за солідарність з народом України, за вашу підтримку і допомогу! І присвячую цю нагороду всім відважним і сильним українцям.

За словами мера Києва, українці ціною неймовірних страждань та жертв захищають свою незалежність, територіальну цілісність та право на демократичний шлях розвитку. І закликав Європу спільно протистояти російській агресії та сприяти перемозі України.

Ми повинні зосередити всі наші зусилля на досягненні перемоги. Це можливо виключно через об’єднання зусиль України та її союзників і партнерів. Таких, як Німеччина, що стала одним з головних постачальників військової та інших видів допомоги для України. Дуже важливо, щоб ця допомога стабільно продовжувалась. Не може бути ніякої «втоми», коли під загрозою майбутнє Європи, її мир та процвітання.

Він наголосив, що своїми агресивними діями кремль повністю зруйнував європейську систему безпеки, і перед демократичною Європою стоїть завдання створення нової, ефективної архітектури безпеки.

Відповідь на запитання, якою бути новій європейській архітектурі безпеки, залежить від результату боротьби України проти російської навали. Перемога України в цій війні буде перемогою демократичного світу. І вона має бути остаточною: будь-який «компроміс» з Росією коштом інтересів України, будь-яке «заморожування» війни та послаблення санкцій проти росії насправді дасть путіну перепочинок, який необхідний йому для продовження агресії проти України, а далі – й проти країн НАТО і ЄС. Наслідки цього нового наступу будуть дуже тяжкими для всіх нас.

Кличко підкреслив, що успіх боротьби з агресором і надалі визначатимуть новітня зброя в необхідних для ЗСУ обсягах, фінансово-економічна підтримка України та режим суворих санкцій проти росії, а перемога України, перемога демократії не буде повною без притягнення до відповідальності всіх винних за скоєння військових злочинів та злочинів проти людяності.

Нагадаємо, що 3 листопада мер Києва Віталій Кличко передав рятувальникам ще 3 сучасних пожежних автомобілів. З початку повномасштабного вторгнення столиця отримала вже 54 пожежні машини від європейських партнерів і благодійників.