Проте, як виявилося, жоден грозопеленгатор грози не зафіксував, повідомляє український гідрометеорологічний центр.
Снігова гроза — це унікальне явище, за якого замість зливового дощу випадає зливовий сніг. Таке явище є дуже рідкісним, оскільки трапляється лише 5-6 разів на рік по всій Землі. Снігова гроза не прогнозується — умови для її утворення зʼявляються і розвиваються спонтанно, за кілька хвилин. На відміну від літніх гроз, можуть спостерігатися всього 1-2 слабкі, частіше, міжхмарні блискавки, які загрози майже не становлять.
Сніжна гроза супроводжується дуже приглушеним громом, набагато тихішим за звичайний літній.
Оскільки це явище унікальне, його часто плутають з чимось іншим, наприклад, із спалахами фейєрверків або вибухами. Проте грозопеленгатори фіксують навіть незначні розряди, отже з легкістю можна перевірити чи відбулася снігова гроза насправді, чи ні. Втім, як повідомляє гідрометеорологічний центр, увечері 11 січня жоден грозопеленгатор грози не зафіксував.
За словами метеорологів, спалахи в небі, які спостерігалися в Україні 11 січня, були викликані блискавками на великій висоті. Такі блискавки трапляються частіше, ніж снігові грози, але вони також не становлять загрози для людей.
Довідка
- Снігова гроза — це атмосферне явище, яке виникає, коли в холодній атмосфері спостерігається сильний вертикальний рух повітря. Цей рух спричиняє утворення хмар з льодяними кристалами, які можуть іскритися під час удару блискавки.
- Блискавки на великій висоті виникають, коли електричний заряд накопичується між хмарами або між хмарами та Землею. Ці блискавки можуть бути дуже потужними, але вони зазвичай не досягають поверхні Землі.