Про це повідомляє пресслужба прокуратури Києва.

Північний апеляційний господарський суд підтримав позицію столичної прокуратури та залишив в силі рішення суду першої інстанції, яким задоволено позов прокурора про стягнення з генерального підрядника будівництва двох нових станцій метро Сирецько-Печерської лінії метрополітену понад 139 млн грн до столичного бюджету.

Як встановила прокуратура, будівельна компанія використала не за цільовим призначенням кошти місцевого бюджету, які були виділені на фінансування будівництва лінії метрополітену від станції «Сирець» до житлового масиву Виноградар.

Так, отримані з бюджету кошти генпідрядник розмістив на депозитні рахунки в банківській установі, в результаті чого вказана комерційна структура незаконно збагатилась за рахунок територіальної громади.

Законодавство забороняє такі дії. У зв’язку з цим, Київська міська прокуратура звернулася з позовною заявою до генпідрядника про стягнення безпідставно отриманого прибутку на користь територіальної громади в особі Київської міської ради.

Суд апеляційної інстанції погодився з доводами прокурора та висновками, викладеними у рішенні господарського суду про наявність підстав для задоволення позову.

Як ми писали, згідно з угодою від листопада 2018 року, Київ мав отримати дві нові станції до 26 листопада 2021 року. Загальна сума будівництва оцінена у трохи більше як 6 млрд грн, а протягом 2017-2021 років на будівництво метро було виділено понад 4 млрд грн. Фінансування робіт здійснювалось коштом бюджету міста Києва.

За даними прокуратури, компанія «Київметробуд» розмістила понад 1,5 млрд грн на банківському депозиті. Завдяки цьому компанія відсотками отримала приблизно 139 млн грн.

Нагадаємо,  заступник голови КМДА  Микола Поворозник заявив, що місто не відмовилось від проєктів, які були заплановані до війни, та  роботи з будівництва метрополітену на Виноградар будуть продовжені.

Фото: Відкриті джерела