Про це повідомило Міндовкілля.

У відомстві розповіли, що на сплату податків, зокрема ПДВ, до держбюджету спрямували 420 тисяч гривень.

Крім того, серед 10 тисяч відвідувачів було 500 учасників бойових дій, для яких вхід є безплатним. Крім того, передбачаються пільгові квитки для багатодітних родин, дітей-сиріт, вихованців дитячих будинків та інтернатів.

Ще понад 180 родин скористались спеціальним, економічно вигідним квитком “Сімейний”, який запроваджений державним парком для підтримки родин, які виховують 1-2 дитини.

“Ми змінюємо філософію розвитку парку. Колишня урядова резиденція має стати парком європейського рівня. У планах перетворити його не просто на дендропарк по типу “Софіївки”, а зробити його найулюбленішим місцем мешканців Київщини та гостей України по типу Королівського ботанічного саду у Сіднеї або відомого на весь світ Центрального парку в Нью-Йорку”, – додав міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Він додав, що нині парк набирає персонал, а працівники, які роками опікувались парком на волонтерських засадах, активно працевлаштовуються у державну установу.

Так, за липень на роботу прийняли 40 осіб. Наразі усього в парку працює 111 людей.

“Парк-пам’ятка запрошує усіх, хто вмотивований та готовий творити нову історію розвитку державного парку. Тому, якщо у когось є бажання приєднатися до колективу, “welcome” — кажуть у міністерстві.

Раніше повідомляли, що у липні державному парку-пам’ятці “Межигір’я” передали у власність рухоме майно, заарештоване у справі щодо колишнього президента-втікача Віктора Януковича.

Підписання документів про передачу стало фінальним заходом у роботі міжвідомчої комісії, яка впродовж двох місяців працювала на території об’єкта.

Загальна кількість оглянутого комісією рухомого майна складає понад 25 тисяч одиниць, яке розміщене у 121 будівлі та спорудах. Найбільший за кількістю рухомого майна об’єкт — музей “Хонка”. Ця будівля загальною площею 3100 кв.м є головною спорудою парку-пам’ятки, налічує 76 приміщень та понад 3,6 тисячі одиниць рухомого майна.

Історія резонансної резиденції

“Межигір’я” – це колишня державна резиденція в Україні, що розташована в селищі Нові Петрівці Київської області, на березі річки Дніпро. Цей комплекс має площу близько 140 гектарів і містить декілька будинків. Також тут розташовані гольф-клуб, вертолітний майданчик, гараж для автомобілів, зоопарк, теплиці та кілька озер.

Янукович став президентом України у 2010 році, після чого почав активно використовувати “Межигір’я” як свою особисту резиденцію. Офіційно він ніколи не володів Межигір’ям, а використовував його через складну мережу компаній та фондів. Після того, як Янукович втік до Москви під час Революції Гідності у 2014 році, Межигір’я було відкрито для відвідувачів та стало символом корупції та розкоші.