Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на технологічній конференції ІТ Арена.

Мінцифри запустило електронне резидентство для громадян Словенії, Індії, Пакистану і Таїланду.

«Щоб стати е-резидентом, треба лише заповнити заявку в застосунку чи на порталі uResidency – це 5–10 хвилин. Її швидко перевірять і резидент отримає КЕП у консульстві, без жодного візиту в Україну. Далі відкриває ФОП онлайн – і всі подальші взаємодії відбуватимуться автоматично», – пояснив Федоров.

За його словами, звітність повністю автоматизована: банк сам вирахує податки, подасть декларацію і «забере на себе всю бюрократичну тяганину». Тобто усе відбувається автоматично, без участі людини. Також не потрібні витрати на бухгалтера або юриста, бо система виконує всю їхню роботу, а резидент просто займається власною справою, інформує міністр цифрової трансформації.

«Зараз програма доступна громадянам Індії, Пакистану, Таїланду та Словенії. На першому етапі плануємо долучити близько 1 000 е-резидентів. Далі буде більше країн», – наголосив Михайло Федоров.

Міністр зауважив, що електронне резидентство – важливий та революційний проєкт для економіки, адже це постійні додаткові надходження в бюджет. Наприклад, в Естонії е-резидентство працює вже 10 років і щорічно приносить мільйонні податки. Перші е-резиденти вже відкрили рахунки в банках і були дуже задоволені результатом, додав Федоров.

Правила е-резидентства

Е-резидентство в Україні — це особливий статус іноземного громадянина, який дає доступ до інформаційних сервісів, спрощує процедуру отримання адміністративних послуг і укладення цивільноправових договорів, а також дозволяє дистанційно відкривати бізнес. На першому етапі можна буде реєструватися у формі ФОП, з подальшою можливістю створення юридичних осіб у формі ТОВ.

Згідно з чинним законодавством, е-резиденти сплачуватимуть 5% податку на доходи в межах ліміту ФОП 3 групи, а понад ліміт — 15%, але тільки за зовнішніми контрактами на експорт послуг.