Таке звернення він опублікував у X після візиту на Гренландію віцепрезидента США Джей Ді Венса.

Звісно ж ми відкриті до критики. Але маємо бути чесними: нам зовсім не подобається тон, з яким це висловлюється. Так не говорять з близькими союзниками. А я все ще вважаю, що США і Данія – близькі союзники“, – зазначив Расмуссен.

Міністр зазначив, що у Копенгагені розуміють прагнення США мати більшу військову присутність на Гренландії, а чинна угода від 1951 року надає широкі можливості для цього.

Якщо це те, чого ви бажаєте – поговорімо про це… Ми, Данія і Гренландія, абсолютно відкриті до такої дискусії. Ми можемо дуже багато зробити з тією “рамкою”, яку маємо. Скористаймося нею, і зробимо це разом“, – закликав він.

Расмуссен відреагував на критику Венса про те, що Данія недостатньо робить для безпеки в Арктиці, та нагадав, що окремо Венс говорив те саме про США.

“Факт полягає у тому, що ми усі пожинали дивіденди від миру. Усі ми діяли, виходячи з припущень, що Арктика буде регіоном незначної напруги. Але ці часи скінчилися, статус кво – вже не варіант“, – сказав він.

Міністр нагадав, що саме тому кілька тижнів тому Данія ухвалила рішення про початок масштабних інвестицій у безпеку в регіоні, що забезпечить залучення більшої кількості військових, кораблів та безпілотних апаратів.

І не забуваймо: Гренландія є частиною НАТО. Гарантії безпеки НАТО зараз покривають Гренландію“, – зазначив Ларс Льокке Расмуссен.

Нагадаємо, що віцепрезидент США Джей Ді Венс назвав метою поїздки на військову базу “перевірку безпеки острова”. За його словами, адміністрація президента Дональда Трампа хоче “відновити безпеку народу Гренландії”, і що Вашингтон і Данія ігнорували її “занадто довго”.