Міністр культури Олександр Ткаченко впевнений, що костел Святого Миколая в Києві буде повністю відновлений після пожежі, передає Інтерфакс-Україна.

“Повинні були початися протиаварійні, реставраційні роботи ще кілька місяців тому. Тендер був заблокований. Зараз очевидно, що потрібно встановлювати обсяг збитків і починати вже не реставраційні роботи, а протиаварійні”, – пояснює міністр, не уточнюючи деталі.

Ткаченко також сказав, що в результаті пожежі постраждав орган, деякі приміщення біля органу, впала люстра.

Відмітимо, у травні 2021 року Міністерство культури і інформполітики України оголосило перелік об’єктів “Великої реставрації”. Серед них — 30 об’єктів у Києві, зокрема костел святого Миколая. Мала відбутися реставрація фасаду.

Щодо користування костелом триває вже кілька років суперечка. Мінкульт хоче віддати будівлю костелу святого Миколая у безоплатне користування Парафії святого Миколая Римсько-Католицької Церкви в Києві. Приміщення костелу з релігійною громадою ділять артисти Будинку органної музики – їм торік у вересні пообіцяли новий концертний зал у іншій будівлі. Поки його не збудовано, релігійна громада та артисти мають спільно користуватися приміщеннями костелу. Згідно з документом уряду, об’єкт мають побудувати до кінця 2023 року.

Міністерство шукає місце для концертів, репетицій колективу та можливих гастролей Національного будинку органної та камерної музики, що розташовувався в костелі.

Великий концертний духовий орган сконструювали на чехословацькій фірмі «Rieger-Kloss» спеціально для концертного залу в Київському костьолі св. Миколая. При конструюванні органа майстри намагалися наблизити його зовнішній вигляд до архітектурного стилю костьолу, щоб поєднати унікальну архітектуру з унікальним інструментом.

Орган мав 55 регістрів, що розподілені по трьох мануальних та педальній клавіатурах; 3945 труб різних розмірів (від 13 міліметрів до 6 метрів), виготовлених із металу та цінних порід дерева (чорного та червоного). Програмне управління дозволяло в повній мірі використовувати всю темброву палітру інструменту. Широкі можливості цього органа дозволяли виконувати музику різних стилів та напрямків, включаючи твори сучасних композиторів.

Нагадаємо, попередньою причиною пожежі могло стати коротке замикання в органі під час репетиції.

Як ми повідомляли, міністр культури Олександр Ткаченко вважає наслідки пожежі незначними.

У п’ятницю ввечері у Києві горів костел Святого Миколая на вулиці Великій Васильківській. О 22:40 пожежу локалізували, а о 23:26 – ліквідували. Жертв та постраждалих немає.

Фото: Фейсбук