Про це повідомляє Пентагон.

Як йдеться в заяві відомства, перед початком переговорів між посадовцями за зачиненими дверима міністр оборони США публічно підтвердив підтримку Києва з боку Вашингтона.

«Україна повернула собі більшу частину території, захопленої РФ з моменту її неспровокованого (повномасштабного) вторгнення в лютому 2022 року. Тож ми будемо підтримувати Україну в довгостроковій перспективі. Я впевнений, що наші союзники та партнери також будуть (разом) з нами», – зазначив Остін.

Своєю чергою у Міноборони України зазначили, що Рустем Умєров подякував американському колезі за новий пакет допомоги, а також за лідерство в організації у Вашингтоні американсько-української конференції розвитку оборонних індустрій України.

На зустрічі також були присутні Голова офісу президента України Андрій Єрмак, заступник Міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк, заступник начальника Генерального штабу України генерал-майор Олександр Кириленко, Посол України в США Оксана Маркарова.

Остін та Умєров

Сторони обговорили стратегічні цілі та план операцій України на 2024 рік. Окремо міністри обговорили розвиток спільного оборонного співробітництва, залучення інвестицій у ВПК.

Мали відкритий, чесний діалог між українським та американським урядом та компаніями про локалізацію виробництва в Україні, актуальні потреби та спроможності наших країн, можливості для розвитку співробітництва, інвестиції та будівництво спільних підприємств.

Рустем Умєров наголосив на важливості проведення у Вашингтоні конференції розвитку оборонної індустрії, яка є продовженням Міжнародного форуму оборонних індустрій DFNC1, організованого восени в Києві.

Окрім цього, під час зустрічі сторони обговорили продовження підтримки України з боку США у 2024 році.

Окремий фокус — посилення протиповітряної оборони. Це особливо важливо в зимовий період.

Серед інших тем — міністри оборони України та США обговорили також активізацію будівництва фортифікаційних споруд. Рустем Умєров поінформував Ллойда Остіна щодо останніх новин у цьому напрямку.

Також під час зустрічі Міністр оборони Рустем Умєров зазначив, що окремий пріоритет на наступний рік — це НАТО.

Наша мета та завдання — привести Сили оборони у відповідність до принципів та стандартів Альянсу.

Нагадаємо востаннє Міністр оборони США Ллойд Остін провів телефонну розмову зі своїм українським колегою Рустемом Умєровим 26 листопада. Тоді очільники міністерств оборони  США та України обговорили пріоритети безпекової допомоги Україні на тлі продовження воєнної агресії Росії та пообіцяли підтримувати тісний контакт.