У понеділок, 11 грудня, у Брюсселі пройде зустріч міністрів закордонних справ країн Євросоюзу та їхніх колег із п'яти з шести країн Східного партнерства.

КИЇВ24
Прапори Європейського союзу. Фото: Unsplash

Про це йдеться в повідомленні Ради ЄС. 

Зустріч під головуванням очільника дипломатії Євросоюзу Жозепа Борреля збере міністрів закордонних справ ЄС та їхніх колег із п’яти з шести країн Східного партнерства. У зустрічі візьмуть участь такі країни, як Вірменія, Азербайджан, Грузія, Молдова та Україна. Натомість Білорусь не долучатиметься.

Єврокомісар Олівер Варгеї також візьме участь у засіданні, яке розпочнеться о 18:00 після завершення грудневого засідання Ради ЄС у закордонних справах.

Зазначається, що під час зустрічі міністри мають обмінятися думками щодо Східного партнерства, підвести підсумки досягнень та визначити конкретні рекомендації щодо майбутнього політики.

Також міністри обговорять, як Східне партнерство може забезпечувати задоволення потреб держав-членів та країн-партнерів, якими мають бути ключові пріоритети спільної роботи у 2024 році, як прискорити виконання Економічного та інвестиційного плану Східного партнерства та як посилити співпрацю з Центральною Азією та Західними Балканами, а також синергію з іншими регіональними політиками, такими як “Чорноморська синергія”.

Зустріч відбудеться напередодні саміту лідерів ЄС 14-15 грудня, де розглядатимуть рішення про початок переговорів про вступ з Україною та Молдовою і надання кандидатського статусу Грузії.

Позитивний звіт Єврокомісії

Нагадаємо, що 8 листопада, було оприлюднено звіт, в якому Європейська комісія рекомендувала Раді ЄС розпочати переговори про вступ України до Європейського Союзу. Це історичне рішення ухвалили на підставі звіту комісії, в якому йдеться, що Україна досягла суттєвого прогресу в реформуванні.

Пізніше пані посол Європейського союзу в Україні Катаріна Матернова передала прем’єр-міністрові України Денису Шмигалю звіт Єврокомісії.

Однак, щоб розпочати переговори, рішення Єврокомісії мають схвалити всі 27 держав ЄС. Своєю чергою, в уряді Угорщини заявили, що Європейський Союз не має розпочинати переговори про членство з Україною, адже вона нібито не відповідає необхідним умовам. Натомість вони пропонують «привілейоване партнерство».

Раніше також повідомлялося, що Румунія також висловила рішучу підтримку початку вже в 2023 році переговорів про вступ до Євросоюзу України та Молдови.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

28 Лютого 2024
Погода
Більше новин