Про це повідомив Одеський обласний центр української культури з посиланням на відповідний наказ Мінкульту.

Голубці — одна з основних страв місцевої кухні Одещини. Їх готують на всій території області: від півночі й до крайнього півдня, йдеться в повідомленні центру.

Голубці готували не лише українці, а й інші національних спільноти, зокрема болгари, молдовани й гагаузи.

У центрі також дослідили, що в одному з районів на півночі Одещини — Кодимщині — під час приготування голубців на весілля господині групувались й сідали по колу, співаючи народні та обрядові пісні.

Тим часом в селі Глибочок приготування голубців мало інші традиції. Так, до їхньої начинки додавали 3 види м’яса, а тушкувати їх треба було лише в томатному соку домашнього приготування.

На півдні Одеської області, в Бессарабії, голубці називають «сармале» — з турецької це означає «обмотувати». Тут їх готують переважно зі свіжого листя винограду, яке ошпарюють в окропі з сіллю, щоб воно стало м’яке й придатне до закручування.

А в болгарському селі Городнє голубці мають назву «гушки». Їх тут також роблять із пропареного листя винограду, але до начинки додають рис чи булгур, а також кріп, петрушку та м’яту.

Раніше повідомлялося, що Україну вперше обрали до складу Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це відбулося на 24-й сесії Генеральної асамблеї країн — учасниць Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі.