Про це пишуть на сторінці міністерства в Інстаграм.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от MCIP Ukraine (@mkip_ukraine)

Соцмережі одразу вибухнули гнівними коментарями в адресу структури та особисто міністра – Олександра Ткаченка. Можна побачити закиди про те, що Мінкульт провалив евакуацію музеїв і фондів, зокрема музею Марії Приймаченко в Іванкові.

До критики відомство долучились також блогери з “Твоя підпільна гуманітарка”: “Замість того, щоб звернутися до буквально сотень міжнародних організацій і фондів, котрі за милу душу можуть підтримати подібний проєкт реставрації, Мінкульт вирішує збирати гроші на відновлення музею в простих українців, котрі й так віддають останнє на армію”, – пишуть на сторінці проекту в Інстаграмі.

“Чому ж не звернутись до міжнародних організацій (при тому, що в траншах від союзників є цільові гроші на відновлення і збереження спадщини)? Ну, бо за ці гроші треба звітувати. А за гроші, які українці перекажуть напряму, звітувати не треба”, — йдеться в одному із дописів, із натяком, що кошти можуть бути використані не за цільовим призначенням.

Нагадаємо, 25 лютого російські війська випустили по музею 4 ракети, саме в ту залу, де експонувались роботи Марії Примаченко. «На щастя, працівники музею попередньо сховали всі 14 картин, а коли почалась пожежа – ризикуючи життям, витягнули їх зі зруйнованої будівлі, що палала», – сказав тоді міністр культури Олександр Ткаченко.

Фото: Інстаграм