Своїми висновками лікар-інфекціоніст Євген Дубровський поділився в Facebook.

☣ Життя з коронавірусом. ℹ Новини з передової та деякі висновкиВже йде шостий місяць епідемії коронавіруса в Україні….

Опубліковано Лікаром Дубровським Вівторок, 18 серпня 2020 р.

Попри резонансно високі показники захворюваності від МОЗу, в госпіталь поступає приблизно однакове число пацієнтів. Серед позитивних зрушень лікар визначає те, що наразі відділення оснащене всім необхідним, є безкоштовні ліки для пацієнтів, безкоштовне обстеження.

«Логістика стає все кращою, поступають, в основному, профільні (ковідні) пацієнти. Непрофільних, ну геть не схожих на Covid-19 пацієнтів, ми вже простіше і легше віддаємо в ізолятори при всіх великих лікарнях для попереднього тестування», — додає Євген Дубровський.

Також він говорить про те, що важких форм захворювання на Covid-19 не стало більше. Летальні випадки поодинокі та зрозумілі по причино-наслідковим зв’язкам. Здорові люди, без серйозних хронічних захворювань, одужують та відновлюються без проблем.

Щодо персоналу, то лікар акцентує увагу на тому, що через постійний контакт з вірусом — медики, ймовірно, отримали дуже потужний імунний захист.

Проте він зазначає і про незрозумілі донині моменти. По-перше, це — інформативність та доцільність проведення КТ легень. Лікар відзначає те, що діагностична якість КТ надзвичайно низька. Комп’ютерна томограма чітко та на ранніх стадіях бачить картину ураження легень. Але не відображає ступеня важкості хвороби, строків захворювання та динаміки одужання. Це просто картинка, фото – статичне зображення легень, яке не змінюється протягом місяця. У реанімаційного хворого КТ зображення може бути ідентичним КТ молодого хлопця без жодних симптомів.

«Відповіді неоднозначні, але це ми бачимо кожного чергування. І довіра до КТ падає все нижче і нижче. Старий добрий рентген краще відповідає на питання щодо бактеріальних ускладнень та дає більше вказівок для адекватних заходів», — пише лікар.

Євген також додає, що наразі спостерігаюь активний процес імунізації населення, який проходить досить благополучно та керовано. Лікарня оснащена, працює в штатному режимі, лікарі по черзі уходять в відпустки. Якщо раціонально сортувати хворих по важкості, профільності та необхідності надання стаціонарної допомоги – місця всім вистачає.

«Попри інформаційний ажіотаж та нездорове відношення до статистичних антирекордів, розумні люди роблять правильні висновки. Літній період міжсезоння найкраще підходить для вироблення колективного імунітету. Більша частка пацієнтів з цих показників – безсимптомні та легкі форми. Штучне перешкоджання та спроби ізолювати людей призведуть до спалаху важких форм в холодні пори року. Якщо говорити простіше – хворіти та отримувати імунітет треба зараз», — пише Євген.

Нагадаємо, столиця збільшила кількість ліжок для хворих на COVID-19 до 880 місць.

Фото: facebook