Про це йдеться в повідомленні Міжнародної федерації шахів (FIDE) 

Відомо, що від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Міжнародна федерація шахів дозволила представникам цих країн змагатися у нейтральному статусі. FIDE повністю відсторонила лише одного шахіста – колишнього українського гросмейстера Сергія Карякіна.

Нове рішення ради FIDE визначає, що статус шахістів з Росії та Білорусі не змінюватиметься. У такий спосіб вони продовжать виступи на міжнародних індивідуальних змаганнях як нейтральні учасники під прапором FIDE – без державних символів. Нейтральний статус російські та білоруські представники в шахах матимуть до 1 січня 2025 року з можливістю дострокового перегляду цього рішення.

Крім того, FIDE змінила правила щодо зміни спортивного громадянства для українських шахістів. Міжнародна федерація скасувала трансферні комісії для українців у період 2023-2024 років. Натомість збори, що стягує національна федерація в таких випадках, залишаються.

Одним із українських шахістів, який у 2023 році змінив спортивне громадянство, був Кирило Шевченко. На початку 2023 року шахіст повідомив, що представлятиме на змаганнях Румунію.

Раніше повідомляли, що Генасамблея Міжнародного паралімпійського комітету допустила росіян до участі в Паралімпійських іграх-2024 у Парижі. Наразі вирішують, під яким прапором виступатимуть спортсмени країни-агресорки.