Про це йдеться в повідомленні на сайті словника.

Автори пояснили, що цей термін перебував у центрі суспільної дискусії протягом усього року з піковим інтересом у грудні, коли уряд вніс до парламенту гучний законопроєкт про мобілізацію.

Зазначається, що слово «мобілізація» потіснило іншого кандидата — «контрнаступ». Інші ж претенденти на звання слова року теж повʼязані з війною. Укладачі словника виділили, зокрема, такі:

  • «ухилянт» — чоловік, який ухиляється від мобілізації. Ухилянтами також називають політичне керівництво країни, яке відмовляється брати на себе відповідальність за складні рішення та переводить стрілки на військових;
  • «яйця по 17 гривень» — як символ корупції у Міноборони України;
  • «блокада/деблокада» — у зв’язку з блокадою росією українських морських портів та їх частковою деблокадою методом винищення Чорноморського флоту рф; а також недружніми діями польських перевізників та фермерів, які також блокують кордон, завдаючи шкоди українській економіці;
  • «позиційна війна» — термін набув популярності після публікації статті головнокомандувача Валерія Залужного про перехід війни на новий етап;
  • «дрон» — різке збільшення використання дронів, зокрема FPV та морських дронів, мало суттєвий вплив на перебіг бойових дій в цьому році.

Єдиним словом з загальносвітового контексту в цьому списку став ШІ (штучний інтелект), хоча і його присутність пов’язана з інтеграцією ШІ у військові системи, зауважили автори.

Що таке словник «Мислово»

Цей словник створили у 2012 році для фіксації неологізмів, сленгу та інших проявів сучасної української мови. Слова та визначення до них надсилають звичайні користувачі.

Відомо, що «Мислово» обирало слово року водинадцяте. Основними критеріями при такому виборі є його популярність та соціальна значущість. Наприклад, у 2022 році це був «русский военный корабль, иди нах*й», а у 2021 — «вакцина».

Нагадаємо, що 25 грудня, Уряд мав би внести законопроєкт щодо мобілізації, над яким він працює на прохання військових. У Верховній Раді заявили про продовження опрацювання проєкту закону щодо мобілізації в Комітеті з питань безпеки та оборони. Йдеться про підготовку компромісного варіанту, який виноситиметься в сесійну залу.