Уряд Молдови вирішив терміново від’єднати від мереж невизнаного Придністров’я десяток сіл на підконтрольній йому території через енергокризу в регіоні.

Про це повідомляє Newsmaker.

Урядова Комісія з надзвичайної ситуації зобов’язала компанію “Молдовагаз” швидко підключити до своїх мереж більш як десяток сіл у Дубоссарському, Новоаненському й Каушанському районах.

Ці населені пункти досі були під’єднані до придністровського “Тираспольтрансгазу” і з 1 січня почали відчувати на собі усі ті ж негативні наслідки, що й мешканці Придністров’я, внаслідок припинення транзиту російського газу.

Нагадаємо, з 1 січня Придністров’я перестало отримувати російський газ, через що газ зник у десятків тисяч побутових споживачів і зупинилася робота місцевої промисловості.

Лідер невизнаного Придністров’я Вадим Красносельський заперечує, що Кишинів пропонував регіону допомогу з купівлею газу на тлі енергокризи через припинення постачання газу з РФ.

Про це він заявив у публічному зверненні, повідомляє “Європейська правда”.

Красносельський назвав “спекуляціями” обговорення, що “Росія кинула Придністров’я”, та звинуватив у ситуації Молдову.

“Зараз йде багато інформації нібито Молдова хоче нам допомогти і ми відмовляємось від допомоги. Це все брехня, брехня. Ніяких пропозицій на адресу президента ПМР з боку Молдови чи інших держав не надходило. Їх нема… Хай покажуть хоч один лист де до мене зверталися з пропозицією допомоги”, — заявив Красносельський.

Він продовжив звинувачувати Кишинів у відсутності кроків назустріч за іншими питаннями.

Молдова нічого Придністров’ю не дасть, це не їхня мета. Їхня мета — задушити нас”, — заявив Красносельський.

Російське посольство звинуватило владу Молдови та України у створенні енергокризи у Придністров’ї. Представника посольства Росії у Кишиневі викликали до молдавського МЗС.

“З тривогою спостерігаємо за ситуацією, що стрімко погіршується, на Лівобережжі через відсутність з 1 січня 2025 року російського газу в Придністров’ї. Необхідно розуміти, що навмисне ігнорування кишинівською владою численних проблем у відносинах із „Газпромом” є основною причиною поточної кризової ситуації в регіоні”, — йдеться у заяві російського посольства в Молдові.