Про це інформує пресслужба МОЗ.
Як зазначають в МОЗ, Рада з відновлення забезпечуватиме громадський контроль за всіма процесами відновлення, зокрема це стосується дотримання прозорості й доброчесності при виборі підрядника для виконання поточного ремонту та внутрішнього опорядження будівлі лікувально-діагностичного комплексу “Охматдит”.
Зазначається, що Рада з відновлення складатиметься з 15 представників. Персональний склад буде затверджений наказами МОЗ у два етапи.
На першому етапі до складу Ради увійдуть представники від:
- благодійників, які зробили найбільші пожертви, організаторів збору, які забезпечили найбільшу суму збору, а також дали згоду на участь у діяльності Ради з відновлення (6 представників);
- МОЗ (1 представник);
- НДСЛ “Охматдит” (1 представник).
Як пояснюють в МОЗ, другий етап включатиме відбір семи представників громадських об’єднань, їхніх спілок, благодійних організацій, що провадять:
- діяльність у сферах запобігання корупції,
- захисту прав пацієнтів,
- розвитку сфери охорони здоров’я,
- професійних асоціацій працівників сфери охорони здоров’я або у сфері архітектури та містобудування.
Додамо, що оголошення про початок прийняття заявок кандидатів від громадських об’єднань, їхніх спілок, благодійних організацій, професійних асоціацій буде оприлюднене найближчим часом на сайті МОЗ.
Скандальний тендер на відбудову “Охматдиту”
Напередодні у МОЗ повідомили, що скасували два супутні тендери для “Охматдиту” на 14 мільйонів гривень. Йдеться про інженерно-консультаційні послуги, а також про технічний нагляд за виконанням ремонту фасаду та внутрішнього опорядження будівлі.
Нагадаємо, що журналісти проєкту “Наші гроші” з’ясували, що тендер на відбудову “Охматдиту” виграла компанія “Буд-технолоджі”, яка погодилася виконати роботи за набагато вищою ціною, ніж інші учасники торгів, організованих благодійним фондом “Охматдит — здорове дитинство” (не самою лікарнею).
Серед 14 компаній, які подали свої пропозиції на тендер, “Буд-технолоджі” була третьою серед тих компаній, які виставили найвищі ціни. Вона висловила готовність виконати роботи за 307 мільйонів гривень. Водночас інші учасники тендеру пропонували зробити це значно дешевше — від 42 до 286 мільйонів. Крім того, у пропозиції компанії “Буд-технолоджі” виявили деякі інші проблеми.