Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Наталія Виноград, епідеміологиня, професорка та експертка ВООЗ, розповіла, що наразі у світі є 4 варіанти COVID-19 – Альфа, Бета, Гамма та Дельта. Водночас останній варіант не стоїть на місці. Штам із назвою «Дельта» вже зафіксували у 92 країнах.

За словами професорки, останній штам, постійно змінюється. Зокрема в Індії з’явився Дельта+.

«Ми бачимо реальний прогрес, який йде впродовж пандемії. Ми трохи розслабилися – це є закономірно, та й це людська потреба. Однак це поганий період часу з огляду на те, що наразі дуже інтенсивно збільшується міграція людей. Наприклад, у Румунії вже є підтверджений штам Дельта, а туди нещодавно поїхали наші футбольні вболівальники», – пояснила пані Наталія.

Цікаво, що, за словами епідеміологині, ще минулого літа в Україні намагалися зробити дослідження щодо наявності різних штамів.

«Зібрали підписи всіх провідних фахівців України. Подали прохання організувати закупівлю апаратури для здійсненя вірусологічного моніторингу – секвенування. Однак нам відмовили», – розповіла професорка.

Пані Наталія також зазначає, що в Україну наразі вже занесений останній штам Дельта. Водночас експертка ВООЗ запевняє, що вакцинація – єдиний спосіб убезпечити себе від тяжкого перебігу COVID-19.

Важливо, що, за словами пані Наталії, Україна під час пандемії втратила понад 2 тисяч медпрацівників, які загинули від COVID-19.

До слова, Михайло Радуцький, голова Комітету ВРУ з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, заявив, що Україна не має ресурсів для виявлення нового агресивного штаму коронавірусу під назвою Дельта.

За словами пана Михайла, наразі жодна українська лабораторія не може самостійно визначити індійську мутацію COVID-19. Тому Україна звертається до зарубіжних колег. Зокрема нещодавно МОЗ надіслало понад пів сотні зразків із різних регіонів до Лондона.

Водночас є ймовірність, що вже скоро наша держава отримає від ВООЗ нові тест-системи для виявлення Дельти.

До слова, цей штам вважається більш заразним та частіше приводить до госпіталізації. Наразі його зафіксували у 92 країнах.

Фото: фейсбук