Про це заявила депутатка Київради (фракція «Удар»), голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха.
Ще з 2016 року керівництво Національного музею історії України ініціює вилучення барельєфа з експозиції Музею історії міста Києва.
Завдяки участі Міністерства культури України між Національним музеєм історії України та Музеєм історії міста Києва у 2019 та 2020 роках укладалися договори на тимчасове зберігання. 15 березня цього року закінчився термін договору про тимчасове зберігання артефакту.
Продовжити зазначений договір керівництво Національного музею історії України відмовляється.
«Дуже дивна позиція, адже коли зазначений музей мав проблеми з приміщенням, місто пішло на зустріч та шукало можливі варіанти вирішення проблеми. Натомість зараз музей демонструє необґрунтовану, на нашу думку, позицію. Така ситуація загрожує тим, що ця унікальна реліквія, створена за кошти киян для киян, назавжди залишить Музей історії міста Києва», — розповіла Муха.
Київрада на найближчому засіданні звернеться до Мінкульту та Національного музею історії України з проханням підтримати колектив Музею історії міста Києва та вжити відповідних заходів.
«Київська міська рада впевнена, що Міністерство культури та інформаційної політики України і Національний музей історії України мають усі можливості та законні підстави для законного вирішення цього болючого для міста та містян питання, та не допустять втрати Музеєм історії міста Києва головного символу міського самоврядування української столиці — барельєфа «Архангел Михаїл», — наголосила Муха.
Барельєф із зображенням покровителя Києва був створений орієнтовно у 17 столітті місцевими майстрами і за кошти жителів міста для будинку Київського магістрату. Ратушу «Архангел Михаїл» прикрашав до 1811 року, коли в місті сталася масштабна пожежа.
У 1982 році, під час створення Музею історії міста Києва, новій інституції з фондів інших музеїв передавалися збережені в оригінальному вигляді артефакти, які були максимально дотичні до минулого української столиці. Тоді реліквія з Архангелом також потрапила у київський музей, за згодою Національного музею історії України.