Про це повідомляє The Guardian

Згідно з повідомленням, представники організації відвідають Москву і зустрінуться із “зацікавленими сторонами”, після чого опублікують оцінку стану економіки та нададуть рекомендації щодо того, як Росія може покращити управління економікою і розв’язати такі проблеми, як кліматична криза.

У МВФ заявили, що проведення огляду країни-члена за статтею IV є “взаємним зобов’язанням”, і цей процес був призупинений лише через нестабільність економічних даних.

Однак аналітики зазначають, що огляд за статтею IV не обмежується лише аналізом економіки, а містить рекомендації щодо політичних змін.

“Тому неминуче, що посадові особи МВФ, здійснюючи поїздку до Москви, допомагатимуть Росії покращити її економіку і тим самим залишатимуть себе відкритими для звинувачень у тому, що вони допомагають Росії у веденні війни проти України”, — зазначають експерти.

Цей крок викликав обурення дев’яти європейських країн, які висловили занепокоєння щодо можливості допомоги МВФ Росії в умовах війни в Україні. Вони вважають, що відновлення діалогу з країною-агресоркою може зашкодити репутації фонду.

“Ми хотіли б висловити наше рішуче незадоволення такими планами МВФ”, — йдеться в листі міністрів фінансів Литви, Латвії, Естонії, Фінляндії, Швеції, Ісландії, Данії, Норвегії та Польщі до директорки-розпорядниці МВФ Крісталіни Георгієвої.

Нагадаємо, що 5 вересня Україна закликала Міжнародний валютний фонд не відновлювати співпрацю з Росією на тлі ймовірного візиту місії до Москви.