Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, передає прес-служба відомства.

«Компанія-адміністратор таксі бачить, з якою швидкістю рухається водій. Ми запропонували створити нове програмне забезпечення, за допомогою якого компанія Uber могла б контролювати швидкість своїх водіїв, а якщо таксист порушує правила дорожнього руху, то він отримує смс-попередження від компанії», – зазначив заступник міністра.

За його словами, якщо водії таксі Uber чи інших операторів будуть порушувати правила дорожнього руху, вони будуть відповідати перед законом, як і інші водії.

За словами голови з розвитку Uber в Центральній і Східній Європі Георгія Соколянського, проблема порушення ПДР гостро стоїть в Україні.

«На жаль, таксі і наша платформа не є виключенням. При цьому в Uber ми переконані, що сучасні технології допоможуть забезпечити безпеку дорожнього руху. Ми вже маємо декілька спеціальних функцій, які направлені на безпеку. Найголовніші з них – ідентифікація водія по селфі. Щоб пасажир знав, хто його везе. Перевірка машини за допомогою пін-коду, це гарантує те, пасажир сяде у правильну машину. Водії з низьким рейтингом та великою кількістю скарг деактивуються. Однак, до сьогодні у нас не було функції, яка б відповідала за контролем перевищення швидкості. Разом з МВС ми напрацювали таку функцію», – сказав він.

Водії, які отримають найбільше сповіщень, можуть бути деактивовані.

Нагадаємо, Рада підвищила штрафи за порушення правил дорожнього руху і з 17 березня відповідний закон набрав чинності.

За водіння у нетверезому стані штраф буде 17 000 грн із позбавленням водійських прав на рік, а повторне порушення упродовж року обійдеться у 34 000 грн із позбавлення водійських прав на три роки. Якщо водія втретє за рік спіймають на нетверезому керуванні, йому загрожуватиме 51 000 грн штрафу з позбавленням права на водіння на 10 років із конфіскацією транспортного засобу.

Відмова від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння коштувтиме 40 800 грн.

Фото: Фейсбук