Відповідну заяву оприлюднили на сайті МЗС.

У заяві МЗС, опублікованій на сайті відомства, зазначено, що проведення російських виборів на українських територіях грубо порушує Конституцію та законодавство України, норми та принципи міжнародного права, зокрема Статут ООН.

“Такий виборчий процес, як і решта подібних пропагандистських заходів у минулому, буде незаконним та нікчемним. Включення голосів, отриманих на тимчасово окупованих територіях України, поставить під сумнів легітимність всього результату виборів президента РФ”, — підкреслюється у заяві.

МЗС закликало міжнародну спільноту рішуче засудити намір Росії провести президентські вибори на окупованих українських територіях, а на причетних до їхньої організації та проведення — накласти санкції.

Окрім цього, у зовнішньополітичному відомстві закликали іноземні держави не надсилати своїх громадян як спостерігачів на ці псевдовибори.

“Для тих, хто братиме участь, передбачена кримінальна відповідальність, згідно з українським законодавством. Будь-які вибори в Росії не мають нічого спільного із демократією. Вони слугують лише інструментом утримання російського режиму при владі”, — підсумували у міністерстві.

Вибори президента РФ відбудуться протягом трьох днів — з 15 по 17 березня 2024 року. Відповідну постанову ухвалила ЦВК Росії. Путін також офіційно оголосив 8 грудня про намір балотуватися у президенти РФ.