Тариф у оплаті праці вимагають підняти до 150 грн/год.

Сьогодні, 1 жовтня, будівельники кількох будмайданчиків у Києві не приступають до роботи на знак протесту, у зв’язку із заборгованістю по зарплаті. Про це повідомляють організатори акції.

Мова про працівників баштових кранів на будівництві ЖК «Метрополь» (Велика Васильківська 91-93 та вул. Московська 8). Під час двогодинного страйку кранівники, піднявшись на кран, зупинили свою роботу. На території будівництва було організовано пікет.

Працівники заявили керівництву фірми ТБК АЛЬТІС, що якщо до 1 жовтня не відбудеться повного погашення зарплатної заборгованості, а тариф у оплаті праці не підніметься до 150 грн/год, то вони зупинять роботу, посилаючись на багаточисельні несправності та порушення техніки безпеки й охорони праці на будівництві.

Повідомляється, що заборгованність по заробітній платі тягнеться з липня цього року.

Також окремою вимогою кранівників фірми ТБК АЛЬТІС є переведення кранівників на повністю офіційну «білу» зарплату. Вони зазначають, що нині на будмайданчиках в Україні робітники «працюють по 200-250 годин на місяць, отримуючи «мінімалку» та «конверт».

Повідомляється також, що «Профспілки кранівників» Києва, Одеси, Львова, Харкова також вимагають підняття тарифу оплати праці до 150 гривень на годину. Ця вимога, на переконання кранівників «забезпечить можливість жити, а не виживати, будуючи дорогу столичну нерухомість».

Фото: Фейсбук