Відповідний законопроєкт №9103 про цивільні партнерства підтримали в комітеті Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, повідомляє народний депутат Дмитро Гурін.
Члени комітету з питань здоров’я нації рекомендували законопроєкт до ухвалення у першому читанні.
“Автори законопроєкту постійно зіштовхуються з позицією депутатів, нібито “одностатеві сімʼї – це ненормально”. Комітет з питань здоров’я нації – це саме той комітет, у сферу діяльності якого входить оцінка “нормальності” будь-чого з погляду медичної науки. Гомосексуальність не є хворобою чи розладом. Різні види сексуальності є частиною великої та різноманітної медичної норми, тому право на сімʼю не може залежати від сексуальної орієнтації”, – підкреслив нардеп у коментарі.
Ситуація з законом про цивільні партнерства
Нагадаємо, у березні 2023 року депутатка Інна Совсун подала у Верховну Раду законопроєкт про цивільні (реєстровані) партнерства. Він передбачає офіційну реєстрацію партнерств, яка має бути доступною для різностатевих і одностатевих пар.
Згідно із законопроєктом, цивільні партнери прирівнюються до близьких родичів. Вони мають майнові та спадкові права, соціальний захист, однак не можуть усиновлювати дітей і брати над ними опіку. У червні 2023 року петиція на підтримку законопроєкту про реєстровані партнерства набрала 25 тисяч голосів. Однак поки проєкт знаходиться на розгляді у Верховній Раді України та ще не винесений на голосування.
Наразі цивільний партнер може отримати лише виплати за смерть військового – про це йдеться у постанові Верховної Ради України. Більше про це читайте у матеріалі.