Російські війська тримали три тижні в окупації село на підступах до столиці. Увесь цей час вони базувались у школі. Боєприпаси тримали у садочку. Під час відступу, тікаючи від ЗСУ, школу спалили, а садок підірвали.

Про це пише ексміністр освіти та науки України Ганна Новосад, яка відвідала одне із сіл Великодимерської громади.

Проект підтримується за кошт Save the Children та SURGe.

“Росіяни вивозити снаряди не могли, бо вантажівки були зайняті краденими пральними машинками. Десятки краденої побутової техніки досі валяється навколо школи”, — передає Ганна Новосад.

Приміщення школи та садок були єдиними освітніми установами цього села. Тепер усі 500 дітей не мають доступу до освіти. Єдиний вцілілий автобус щодня возить малечу у найближчу школу за 22 км; старші – навчаються онлайн.

“Спільно з місцевими ми вирішили підійти креативно до тимчасового рішення проблеми. Робимо освітній простір у місцевому будинку культури, який чудом вцілів. Громада тут почала робити ремонт. Уже майже завершили облаштування двох великих освітніх просторів у клубі – для старших класів та початкових. Наступного тижня чекаємо гаджети, закуповуємо дидактику та навчальні матеріали”, – пише Ганна Новосад.

“Наступний крок — доробити ще кілька класів початкової школи у приміщенні величезної актової зали. Аби хоча б малих не возили щодня. Це точно краще, ніж нічого. Відновлюємо своє”, — підсумувала Ганна Новосад.

Фото: Фейсбук