Через збільшення кількості пожеж у Київській області розпочали роботу спеціальні моніторингові групи у складі працівників ДСНС, представників місцевої влади та поліції.

Про це повідомляє пресслужба ДСНС.

“Незначне підвищення температури на території Київської області призвело до збільшення кількості пожеж в екосистемах. Так, тільки за минулу добу підрозділи ДСНС 22 рази залучалися до ліквідації пожеж. Складність у ліквідації загорянь екосистем полягає в тому, що невеликі горіння трав’яного настилу за декілька годин перетворюються на масштабні пожежі торфовищ і лісових масивів”, – йдеться у повідомленні.
Саме тому, аби запобігти розповсюдження вогню на великі території в області почали працювати спеціальні моніторингові групи, в складі яких працівники ДСНС, представники місцевих органів влади та Національної поліції. На визначених територіях після отримання спеціального дозволу здійснюється аеророзвідка і виявляються місця горіння, спалювання сухої рослинності і потенційні порушники – палії.
“Кожен з тих, хто палить траву, сухостій та сміття повинен розуміти – це злочин, який карається законом. І порушника буде покарано. Всі координати осередків загорянь, навіть у важкодоступних місцях, надаються до оперативної служби і техніка терміново виїжджає на гасіння пожежі”, – додали в ДСНС.
Зазначається, що таким чином рятувальники намагаються запобігати і боротися з екологічним лихом, яке щорічно виникає в області і столиці внаслідок пожеж в екосистемах.

Фото: Facebook