Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.

За даними слідства, співзасновниця громадської організації, яка є чинним адвокатом, налагодила схему виїзду чоловіків призовного віку за кордон. До злочинної діяльності вона залучила двох співробітників громадської організації й повністю координувала їх роботу.

Організована група у період воєнного стану пропонували чоловікам призовного віку виїхати за кордон, як водії, які перевозять гуманітарну допомогу або вантажі для потреб ЗСУ. Їх реєстрували у системі «Шлях», що надавало чоловікам право безперешкодно виїхати за межі України.

Відомо, що вартість такої послуги становила від 900 до 4 тисяч доларів. Отримані кошти розподілялися між учасниками організованої групи.

Наразі слідство перевіряє причетність підозрюваних до організації незаконного перетину кордону понад 70 особами, з яких 27 не повернулися на територію України.

Під час обшуків в офісі громадської організації та за місцями проживання підозрюваних поліція вилучила бланки заяв від «волонтерів» та документи. Трьом учасника групи повідомлено про підозру за фактами незаконного переправлення осіб через державний кордон.

Встановлюється повне коло осіб, причетних до цієї схеми. До суду скеровані клопотання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Нагадаємо, що 12 вересня на Одещині СБУ затримала ексдиякона УПЦ МП, який організував схеми ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон громадян призовного віку.

Фото: Telegram