Про це йдеться в повідомленні Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я.

Під час проведення епідрозслідування фахівці Київського обласного центру контролю та профілактики хвороб встановили, що всі випадки захворювання є поодинокими, з яких два – з одного сімейного вогнища.

“Наразі фахівці ЦКПХ проводять комплекс протиепідемічних заходів з відбором зразків від контактних осіб та об’єктів довкілля для лабораторного дослідження, а також провели заходи заключної дезінфекції”, — йдеться у повідомленні.

За даними досліджень, у пробах питної води збудника вірусного гепатиту А не виявили. Медичні працівники обстежили 14 контактних людей, які отримали негативні результати аналізів.

Центр громадського здоров’я наголошує, що така кількість випадків за три тижні не може бути визначена як спалах. Крім того, хворі не пов’язані між собою спільним джерелом або фактором передавання інфекції.

Медики нагадують, що вірус гепатиту А передається внаслідок вживання забруднених харчів або води, що можуть містити фекалії інфікованих людей; через недотримання особистої гігієни, а також у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї.

Щоб вберегти себе від захворювання, лікарі рекомендують:

  • мити руки перед вживанням їжі та після кожного відвідування туалету;
  • вживати лише кип’ячену воду;
  • мити овочі й фрукти.

Серед найпоширеніших симптомів  захворювання: слабкість та втомлюваність, підвищення температури тіла, втрата апетиту, діарея, блювота, неприємні відчуття в животі, важкість у правому підребер’ї, потемніння сечі, жовтяниця.

Якщо людина помітила ознаки захворювання, вона має одразу звернутися до сімейного лікаря для подальшого лікування.

Раніше у КМДА повідомляли, що ризик поширення гепатиту А в Києві, зокрема, пов’язаний із міграцією населення між областями. А оскільки джерелом інфекції є хвора людина, яка виділяє збудник, столиця перебуває в зоні потенційної небезпеки.