Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень та відповідальна з питань безбар’єрності в Києві Марина Хонда.

«Важливо мати не лише безбар’єрний доступ до об’єктів, а й доступ до інформації про них. Наразі на Мапі доступності Києва вже понад 1 500 об’єктів. Зокрема, нещодавно додали об’єкти культури, житлові будинки, комунальні організації, заклади медицини та соціальних послуг, ЦНАПи. Також залучили потужного представника банківського сектору – на Мапі є 79 об’єктів «Ощадбанку». Окремо хочу зазначити, що почали активно долучатися й представники бізнесу – на Мапі вже є інформація про 11 торгових центрів», – зазначила Марина Хонда.

Вона додала, що Мапа доступності містить інформацію про наявність безбар’єрного входу, тактильних та акустичних засобів. На ній можна вибрати необхідну категорію (галузі здоров’я чи послуги) та тип доступності: підйомник, тактильні покажчики, місця на паркінгу для людей з інвалідністю. А завдяки зручним фільтрам можна отримати детальну інформацію про міські обʼєкти: адресу, години роботи, контактний телефон, тип доступності.

Наразі Мапу доступності тестують. Її постійно доповнюватимуть як муніципальними, так і приватними закладами, а також перевірятимуть актуальність уже заповнених даних.

Якщо інформація про об’єкт на Мапі не відповідає дійсності, про це можна повідомити через Контактний центр міста Києва: телефон 15-51, сайт https://1551.gov.ua/, мобільний застосунок 15-51. Подані заявки будуть відпрацьовані з балансоутримувачами і враховані під час наступного оновлення Мапи.

Нагадаємо, Мапу доступності запустили наприкінці лютого 2025 року. За цей час нею скористались понад 5 400 разів.