Про встановлення екологічної конструкції написали «Агенти змін» в Facebook.
«На воркшопі „Міське сафарі“ ми бігали Подолом і бачили купу проблем. Проте вирішили зупинитися саме на набережній. Ми…
Опубліковано Агенти змін Понеділок, 31 серпня 2020 р.
Як зазначають активісти, на експеримент їх надихнув лондонський проект CityTree, в рамках якого в місті встановлювали лавочки з такими модулями для очищення повітря. Досвід Лондона та інших міст показує, що подібний модуль очищає повітря приблизно як 275 дерев (як цілий парк).
Учасники команди «Міське сафарі» таким чином вирішили зосередитися на проблемах, пов’язаних із близькістю набережної до завантаженої автомагістралі. Moss-модуль має поглинати пил, зменшувати шум від автомобілів, а також зробити більш комфортною набережну за рахунок озеленення.
«На набережній просто неймовірно брудно й неймовірно некомфортно. Там багато машин, шум, бруд і сірість. Ми помітили, що люди, які гуляють набережною, не отримують великого задоволення. Нам здалося, що було б дуже добре виправити це», — пишуть організатори проекту.
Мох для конструкції обрали не випадково — він очищує повітря та не потребує особливого догляду. Його активісти збирали власоруч в лісі.
Саму конструкцію покрили зверху ледь помітною сіткою, яка має захистити її від вандалізму.
Стіна з мохом на Подільській набережній
Чи може мох покращити публічний простір? Це питання підштовхнуло одну з команд «Міського сафарі» до проведення експерименту на набережній.Подільська набережна має купу проблем: ніде сісти, ніде сховатися від сонця, важко пересуватися через численні паркани та сходи, не хочеться торкатися брудної води. Про проблеми говорять і наші просторові дослідження (http://a3.kyiv.ua/projects/naberezhna-research/), і користувачі набережної.Учасники команди «Сафарі» вирішили зосередитися на проблемах, пов’язаних із близькістю набережної до завантаженої автомагістралі. Вони хочуть перевірити, чи здатна вертикальна стіна з мохом суттєво покращити якість повітря, зробити мікроклімат комфортнішим, а простір поруч — затишнішим.Досвід Лондона (https://urbannext.net/citytree/) та інших міст показує, що подібний модуль очищує повітря приблизно як 275 дерев. А це справжній парк! Та чи достатньо цієї ефективності для суттєвого покращення київських публічних просторів? Andriy Hrutba, експерт з охорони довкілля, вважає, що такий експеримент може дати нову гарну практику для Києва.В результаті обговорень з різними профільними спеціалістами за декілька ітерацій переосмислення експерименту команда прийшла до конкретного конструктивного рішення. Поки учасники команди спілкуються з міськими службами та намагаються отримати всі необхідні дозволи, пропонуємо обговорити це рішення. Як вам здається, чи може воно покращити публічний простір?—-Команда експерименту: Анастасія Саква, Діана Рацун, Роман Лозинський, Аксіна Куріна.«Агенти змін» фасилітують роботу п’яти команд волонтерів над природоорієнтованими експериментами на Подолі. Ініціатор «Міського сафарі» — Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН (UNDP Ukraine / ПРООН в Україні). Докладніше про ініціативу «Сафарі для громад» від ПРООН: https://bit.ly/2WJv38s#NextGenUNDP #Naturebasedsolutions #AcceleratorLabs #sdgs2030 #до2030
Опубліковано Агенти змін Субота, 23 травня 2020 р.
Загалом такі модулі також хочуть встановити біля дитячих майданчиків та інших громадських місць.
До слова, «Агенти змін» фасилітують роботу п’яти команд волонтерів над природоорієнтованими експериментами на Подолі. Ініціатор «Міського сафарі» — Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН (UNDP Ukraine / ПРООН в Україні).
Фото: facebook